Dominik Pajewski

06.07.2020 (14:18)

Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznejZastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!

Przestrzeń kosmiczna ukazywana jest zawsze jako zimne i mroczne miejsce, gdzie panuje chłód i pewnego rodzaju niepokój. Nikt jednak nie podjął tematu zapachu kosmosu, co jest również ciekawą sprawą. W końcu, postanowiono kosmiczny zapach, zamknąć w butelce perfum.

REAKCJA KURTA COBAINA, NA CENY BILETÓW NA MADONNE ROZWALIŁA SYSTEM. W SIECI POJAWIŁ SIĘ NIEPUBLIKOWANY WYWIAD [WIDEO]


Jak pachnie kosmos? Dzięki tym perfumom można się tego dowiedzieć

Steve Pearce, założyciel firmy Omega Ingredients, która zajmuje się dystrybucją aromatów w branży spożywczej, postanowił pokazać, jak pachnie kosmos. Steve jakiś czas temu pracował dla NASA, by na podstawie danych z różnych misji, odtworzyć zapach kosmosu. Zapytacie pewnie, po co komu zapach kosmosu na ziemi? Otóż po to, by pomóc w symulacji dla astronautów, by poczuli się jakby byli w przestrzeni kosmicznej.


HIT LINKIN PARK OSIĄGNĄŁ MILIARD WYŚWIETLEŃ NA YOUTUBE!
 

W ten sposób powstał specjalny projekt na Kickstarterze, gdzie zbierano pieniądze na masową produkcję perfum. Na start potrzeba było 2 tysiące dolarów, jednak zebrano już ponad 60 tysięcy dolarów! Jak twierdzi  Matt Richmond, który czuwa nad projektem, zapach kosmosu to mieszanka prochu strzelniczego, smażonego mięsa, malin oraz rumu. 

To gorzkawy zapach, który swoją intensywnością, podkreśla to co można spotkać w kosmosie. Nuty zapachowe, pokrywają się oczywiście z tym, o czym przez wiele lat mówili astronauci. Zobaczcie zapowiedź perfum:

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Metallica wraca do grania! Gdzie będzie można zobaczyć zespół?

  2020-08-11
  Niedawno Metallica podzieliła się nagranie, na którym widać, jak przebiega próba. Okazuje się, że próby to nie tylko chęć działania nad nowym materiałem, to także przygotowania do koncertu. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć zespół na żywo?
 • Zespół Hungarica jednak nie wystąpi na koncercie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jest oświadczenie Dyrektora CSW i odpowiedź zespołu

  2020-08-11
  Koncert z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wywołuje od samego początku wiele emocji. Po zrezygnowaniu z udziału w koncercie zespołów: Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers i rapera Kękę, dyrektor CSW ogłosił, że zespół Hungarica nie wystąpi podczas wydarzenia.
 • NOWA interpretacja w ramach LECH MUSIC: FESTIWALE INACZEJ. KAMP! MIERZY SIĘ Z klasykiem MOLESTY

  2020-08-10
  Jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, który szturmem dostał się na największe sceny w Polsce, po raz kolejny zaskakuje swoich słuchaczy. Kamp! prezentuje własną interpretację singla Molesty Ewenement, przygotowaną w ramach Lech Music: Festiwale Inaczej. Klasyk „Wiedziałem, że tak będzie” w nowej wersji to utwór usłany elektronicznym brzmieniem, który już przy pierwszym odsłuchu przenosi nas wprost pod festiwalową scenę.
 • OFF Festival Katowice 2021 - Mac DeMarco, Alyona Alyona i inni – jest na co czekać

  2020-08-10
  Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i DJ Python dołączają do składu, czyli na OFFie w przyszłym roku dużo będzie słońca, trochę osobistych wyznań, ale iodrobina mroku. Na pewno: 100% dobrej muzyki.
 • Robin’s Wish - film dokumentalny pokaże ostatnie dni życia Robina Williamsa

  2020-08-10
  Śmierć Robina Williamsa była dla wszystkich ogromnym szokiem i do dzisiaj trudno zrozumieć całą sytuację. Powstanie specjalny film dokumentalny, który pokaże ostatnie dni życia aktora.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz