Dominik Pajewski

18.09.2020 (09:44)

Black Sabbath: 50. lecie albumu PARANOID, zostanie uczczone specjalnym boxem CD i boxem winylowym!Uznany za twórcę nowego gatunku muzyki, jakim jest heavy metal, legendarny zespół z Birmingham, Black Sabbath, świętuje w tym roku 50. rocznicę wydania swojego albumu ''Paranoid''.

Sam album ma status legendy i sprzedał się w milionach egzemplarzy. 9 października ukażą się 5 płytowa wersja winylowa i 4 płytowy set CD - reedycje zawierają nigdy wcześniej niepublikowane dwa koncerty z 1970 roku.

ROGER WATERS ZAGRAŁ NOWE WERSJE PIOSENEK Z THE WALL [WIDEO] 
PARANOID: SUPER DELUXE EDITION zawierać będzie wersję oryginalną albumu, wersję albumu z quad mixem z 1974 rok przygotowanym do stereo oraz dwa koncerty z 1970 r.: z Montreux i Brukseli, które nigdy do tej pory nie zostały wydane. 5 płytowe wydawnictwo ukaże się w twardej oprawie z dużą książeczką zwierającą wywiady ze wszystkimi czterema członkami zespołu, archiwalne zdjęcia i materiały pamiątkowe, plakat oraz replikę książki z trasy z czasów ''Paranoid''.
 
Po sukcesie pierwszego albumu grupy z początku 1970 roku, Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward powrócili jesienią tego samego roku z płytą ''Paranoid''. Była to pierwsza płyta zespołu, która znalazła się w topie list w Wielkiej Brytanii sprzedając się w ponad 4 milionach kopii w samych tylko Stanach Zjednoczonych! Utwory takiej jak "War Pigs", "Planet Caravan", "Iron Man", no i oczywiście "Paranoid" do dziś inspirują nowe generacje muzyków na całym świecie.

BRIAN MAY, ZAKK WYLDE I STEVE VAI ZAGRALI SPECJALNĄ WERSJĘ ''BOHEMIAN RHAPSODY''

 
PARANOID: SUPER DELUXE EDITION: pierwsza z płyt winylowych to oryginalny album, druga to album ze specjalnym miksem quadrofonicznym. Ta wersja została wydana na winylu i 8 ścieżkowej taśmie w 1974 roku, ale została wyprzedana wiele lat temu i obecnie została ona przetworzona do wersji stereo i na potrzeby płyty winylowej. 
 
Kolekcję wieńczą trzy płyty, które zawierają pierwszy raz wydane dwa koncerty zarejestrowane w 1970 roku. Pierwszy z nich odbył się 31 sierpnia w Montreux w Szwajcarii, tuż przed ukazaniem się Paranoid. Posłuchać można zespołu, który stał się już wtedy zgraną grupą. Muzycy prezentują na żywo po raz pierwszy takie utwory jak "Hand Of Doom" i "Iron Man" wplatając w set "N.I.B." oraz "Behind The Wall Of Sleep" ze swojego albumu debiutanckiego. Drugi koncert został zarejestrowany kilka miesięcy później w Brukseli, w trakcie występu w belgijskiej telewizji. Na nieoficjalną wersję tego klasycznego występu można było natrafić, ale nigdy nie brzmiało to tak dobrze. 
 
BLACK SABBATH 
Paranoid Super Deluxe 5 Winylowy Box Set

Lista utworów:
 
LP 1: Album oryginalny

Strona A

“War Pigs / Luke’s Wall” 
“Paranoid” 
“Planet Caravan” 
“Iron Man” 
 
Strona B
 
“Electric Funeral”
“Hand Of Doom” 
“Rat Salad” 
“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”
 
LP 2: Quadradisc Mix in Stereo (WS4 1887) 1974

Strona C

“War Pigs / Luke’s Wall” 
“Paranoid” 
“Planet Caravan” 
“Iron Man”
 
Strona D

“Electric Funeral”
“Hand Of Doom” 
“Rat Salad” 
“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”
 
LP 3: Live in Montreux 1970 (Part One)

Strona E

“Intro” 
“Paranoid” 
“N.I.B.”
“Behind The Wall Of Sleep”
 
Strona F

“Iron Man”
“War Pigs”
 
LP 4: Live in Montreux 1970 (Part Two)/Live in Brussels 1970 (Część pierwsza)

Strona G

“Fairies Wear Boots” 
“Hand Of Doom” 
 
Strona H
 
“Paranoid” 
“Hand Of Doom”
“Rat Salad”
“Iron Man” 
 
LP 5: Live in Brussels 1970 (Część druga) 

Strona J

“Black Sabbath” 
“N.I.B.” 
 
Strona K
 
“Behind The Wall Of Sleep” 
“War Pigs” 
“Fairies Wear Boots” 
 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • 1 PAŹDZIERNIKA GRAMY PO POLSKU! W TEN SPOSÓB WSPIERAMY ARTYSTÓW I MAMY DLA WAS COŚ OD EVENTIM.PL

  2020-09-30
  1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz Dzień Polskiej Muzyki, także nasze uszy powinny być skierowane w stronę ulubionych artystów. W trudnym czasie pandemii, tym bardziej warto wspierać artystów, odtwarzając ich utwory z oficjalnych kanałów, bądź kupując płyty. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji i na naszej antenie usłyszycie dużo polskiej muzyki, a jakby tego było mało, mamy dla was niespodziankę, którą przygotowaliśmy razem z Eventin.pl.
 • AC/DC ujawniło szczegóły nowego wydawnictwa. Co wiemy o powrocie?

  2020-09-30
  O powrocie AC/DC mówiło się od jakiegoś czasu i jak się okazuje, informacje się potwierdzają. Grupa zaczęła robić szum w swoich social mediach, a w sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat planowanych działań. W końcu wiemy więcej na temat powrotu zespołu.
 • Szczur saper - zwierzak otrzymał złoty medal za swoje zasługi

  2020-09-30
  Na froncie wiele razy pojawiały się psy, konie, gołębie, a nawet szkolone koty. Nikt jednak nie spodziewał się wyszkolonego szczura, który jest saperem. Co więcej, gryzoń otrzymał także złoty medal za swoje zasługi.
 • Black Sabbath łączą siły z kultową marką butów. Kiedy będzie dostępna kolekcja?

  2020-09-30
  DR. MARTENS OGŁASZA NAJNOWSZĄ KOLABORACJĘ Z BLACK SABBATH, ODDAJĄC HOŁD ZESPOŁOWI W 50-LECIE WYDANIA ICH DWÓCH PIERWSZYCH ALBUMÓW.
 • Asymetria bez seansów w kinie. Kiedy i gdzie zobaczymy film?

  2020-09-30
  Asymetria to kontynuacja kultowej już dzisiaj ''Symetrii'', który uznawana jest za najlepszy film o tematyce więziennej. Okazuje się, że filmu nie zobaczymy w kinach, wszystko przez pandemię koronawirusa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz