Dominik Pajewski

19.03.2020 (16:11)

Basia Trzetrzelewska – jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek na świecie wystąpi w Łodzi oraz Warszawie!Basia Trzetrzelewska, polska piosenkarka o światowej sławie, która za sprawą swojej nastrojowej twórczości, będącej połączeniem współczesnego jazzu i popu, podbiła serca słuchaczy na całym świecie, już w 21 maja wystąpi w łódzkim Klubie Wytwórnia, a dzień później, 22 maja na scenie warszawskiego Klubu Stodoła.

Za sprawą swojego unikatowego głosu, doskonale komponującego się z pogodnymi i relaksującymi utworami, będącymi fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów połączonych z R&B i rockiem, Basia Trzetrzelewska od kilku dekad oczarowuje fanów na całym świecie. Jej płyty biły rekordy popularności m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Japonii. Pochodząca z Jaworzna artystka ma na swoim koncie wydanie pięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni, "Butterflies", ujrzał światło dzienne w maju 2018, po dziewięciu latach przerwy. Płyta zyskała duże uznanie zarówno wśród fanów Basi, jak i wśród krytyków, otrzymując m.in. 4 z 5 możliwych gwiazdek w prestiżowym serwisie allmusic.com. To właśnie m.in. materiał z tej płyty polska publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo podczas majowych występów wokalistki w Łodzi oraz w Warszawie!

HOLLYWOOD STRACI PONAD 20 MILIARDÓW DOLARÓW PRZEZ KORONAWIRUSA. SĄ PROGNOZY EKSPERTÓW
Początki scenicznej kariery Basi i Danny'ego White'a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny'ego) - "Whose Side Are You On?", w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem była wydana rok później płyta "Matt's Mood".

W 2018 roku światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany "Butterflies". Płytę promował singiel "Matteo", będący klasycznym wcieleniem Basi - energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący "Bubble" oraz spokojny utwór "Butterfly", w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem "No Heartache" Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją “Where’s Your Pride” w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej “Liang and Zhu”. Napisane przez Basię teksty na płytę "Butterflies" to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem. Nie inaczej było w przypadku "Butterflies".

W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiągnięcia artystyczne.

WŁOSI ŚPIEWAJĄCY BLACK SABBATH TO FAKE? NABRAŁ SIĘ SAM ZESPÓŁ [WIDEO]


Już 21 maja Basia Trzetrzelewska wraz ze swoim zespołem wystąpi w łódzkim Klubie Wytwórnia, a dzień później, 22 maja w warszawskiej Stodole. Bilety na wydarzenia są dostępne w sprzedaży!


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Imprezy masowe w Polsce - wytyczne dla organizatorów zostały opublikowane

  2020-06-04
  Imprezy masowe w Polsce mogą się odbywać, jednak z ogromnymi obostrzeniami, które zostały wprowadzone przez koronawirusa. Co się zmieni? Jak będą wyglądały koncerty w najbliższych miesiącach?
 • Bill Kelliher z Mastodon o powrocie do grania: Będziemy ostatnią gałęzią przemysłu, która powróci do gry

  2020-06-04
  Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat, jednak coś zaczyna się pomału dziać i wygląda na to, że kolejne gałęzie gospodarki wracają na właściwe tory. Niestety, temat dużych koncertów jest cały czas oddalony i ciężko powiedzieć, kiedy wszystko wróci do normy.
 • twenty one pilots wrzucili klip, w którym powracają do lat 80-tych

  2020-06-04
  twenty one pilots cały czas zaskakują swoich fanów, pokazując, że ich pomysł praktycznie się nie kończą. Tym razem, duet wrzucił klip inspirowany latami 80-tymi.
 • Chester Bennington śpiewający Nirvanę za młodu. Wzruszające nagranie podbija sieć

  2020-06-04
  Od śmierci Chestera Benningtona mija 3 lata, jednak fani nadal nie mogą pogodzić się z tym, że artysty nie ma już wśród nas. W sieci pojawiło się specjalne nagranie, gdzie można usłyszeć młodego wokalistę, który wykonuje numer Nirvany.
 • Seks z osobą, z którą się nie mieszka jest przestępstwem! Wszystko z powodu koronawirusa

  2020-06-04
  Pandemia koronawirusa jest trudnym czasem dla wszystkich i jak się okazuje, nowe obostrzenia czasami bywają bardzo szczegółowe. Jednym z nich jest zakaz seksu z osobą, z którą się nie mieszka, ponieważ traktowane jest to jako przestępstwo.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz