Młodzież

i

Autor: pixabay.com Pokolenie Z i millenialsi chcą awansów i podwyżek

Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzi z Siedlec chcą działać społecznie!

2022-05-19 22:30

W olimpiadę Zwolnieni z Teorii każdego roku angażują się uczniowie i uczennice z całego kraju. Tak było i tym razem! Z naszego artykułu dowiecie się więcej na temat tego wyjątkowego projektu i poznacie wyróżnione projekty społeczne młodzieży z Siedlec.

Zwolnieni z Teorii 2022 - tegoroczna edycja olimpiady połączyła we wspólnym działaniu uczennice i uczniów z całego kraju! Tak jak w poprzednich latach, młodzież pokazała niezwykłą kreatywność i wrażliwość społeczną. Efektem ich pracy są setki projektów tworzonych z myślą o poprawie sytuacji ludzi z najbliższego otoczenia. Zwolnieni z Teorii to także okazja do zdobycia doświadczeń, nauczenia się wielu przydatnych umiejętności, poznania inspirujących osób i uzyskania międzynarodowych certyfikatów! W olimpiadzie brały udział także szkoły z Siedlec. Dowiedzcie się więcej na temat Zwolnionych z Teorii i poznajcie wyróżnione projekty młodzieży z miasta.

Mistrzostwa kierowców autobusów WTP

Zwolnieni z Teorii - młodzi ulepszają Świat

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących działać dla dobra społeczeństwa. Uczestnicy i uczestniczki przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, zaś autorzy i autorki najlepszych projektów wyróżnieni zostają nagrodą "Złote Wilki". Więcej na szczegółowych informacji znajdziecie na stronie Zwolnieni z Teorii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zwolnieni z Teorii 2022 - wyróżnione projekty z Siedlec

Aport! - taką nazwę nosi projekt przygotowywany przez Gosię, Olę, Julię, Michała i Ole z II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Leży im na sercu los zwierząt w schroniskach, które obecnie coraz częściej są przepełnione. Projekt Aport! ma uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest dbanie o zwierzęta w schroniskach. Zespół planuje działalność w social mediach. Na profilach projektu będą pojawiały się infografiki oraz ciekawostki, dzięki którym dowiemy się nowych rzeczy. Autorzy mają też zamiar organizować zbiórki karmy lub funduszy na rzecz lokalnego schroniska. Jak zapewniają, są pewni, że wiele osób chce nieść pomoc zwierzętom, lecz nie wie, jakie działania są potrzebne. Siedlecka grupa chce pokazać, że właśnie ta chęć jest tym, co może uratować niejedno istnienie. Więcej nt. projektu Aport! dowiecie się z poniższego wideo.

Ideą projektu enJOY jest z kolei rozpowszechnianie radości wśród społeczeństwa. Zespół z siedleckiego Technikum nr 2 stawia sobie za cel zaangażowanie jak największej liczby osób w dzielenie się radością i wywoływanie uśmiechu. Autorzy chcą dodać nieco słońca do rzeczywistości, która w obecnych czasach nie wygląda najweselej. Realizując projekt enJOY planują przeprowadzać akcje, które poprawią humor ludziom z bliskiego otoczenia. Sprawdźcie, co o swoim przedsięwzięciu mówią w poniższym wideo:

Źródło: Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzi z Siedlec chcą działać społecznie!