abonament za hulajnogę

i

Autor: Canva abonament za hulajnogę

Wypożyczyłeś na wakacjach elektryczną hulajnogę? Możliwe, że wciąż ZA NIĄ PŁACISZ!

2021-09-21 10:19

Wypożyczyłeś na wakacjach elektryczną hulajnogę? Możliwe, że wciąż ZA NIĄ PŁACISZ! Kolejne osoby zgłaszają policji oraz do rzeczników praw konsumentów niepokojące informacje na temat wyłudzeń abonamentowych, które nastąpiły po jednorazowym wypożyczeniu przez nich elektrycznej hulajnogi. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule!

Wypożyczyłeś na wakacjach elektryczną hulajnogę? Możliwe, że wciąż ZA NIĄ PŁACISZ! Coraz więcej osób z kraju zgłasza na policję oraz do rzeczników praw konsumentów niepokojące informacje na temat wyłudzeń abonamentowych, które nastąpiły po jednorazowym wypożyczeniu przez nich elektrycznej hulajnogi. Poszkodowani zgłaszają, że podczas jednorazowego wypożyczenia jednośladu w nadmorskich miejscowościach nieświadomie wyrazili zgodę na jego bezterminowe wynajęcie niezależnie od tego, czy będą z niego korzystać, czy nie. Według ich zeznań informacja w regulaminie o zdecydowaniu się na wykupienie abonamentu napisana była kolorem żółtym, słabo widocznym na ekranie telefonu w wyniku czego wiele osób nie zwracało na nią uwagę. Wybierając hulajnogę, użytkownicy brali pod uwagę głównie na cenę za jej jednorazowe wypożyczenie. Nie doczytując, że jednorazowa przejażdżka oznacza wyrażenie zgody na opłacanie stałego abonamentu.

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński

Elektryczne hulajnogi - czy można zrezygnować z opłaty?

Użytkownicy i nie spodziewali się, że jednorazowa przejażdżka jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na wykupienie bezterminowego abonamentu na hulajnogę. Właściciele firmy wypożyczającej jednoślady poinformowali zgłaszających się do nich rzeczników praw konsumenckich, że zasady wypożyczenia były jasno opisane w regulaminie, a osoby, które chcą zrezygnować z abonamentu, mogą to zrobić. Może więc warto sprawdzić, czy nadal nie płacimy za jednorazowy przejazd nad morzem?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wypożyczyłeś na wakacjach elektryczną hulajnogę? Możliwe, że wciąż ZA NIĄ PŁACISZ!