Współzałożyciel Apple Steve Wozniak z wizytą w Warszawie na The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference

i

Autor: https://3seaseurope.com/steve-wozniak-to-speak-at-the-three-seas-generation-freedom-future-leaders-conference-2023/ Zdjęcie poglądowe

Wydarzenia

Współzałożyciel Apple Steve Wozniak z wizytą w Warszawie na The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference

2023-09-13 10:35

Współzałożyciel Apple i konstruktor pierwszych komputerów tej marki weźmie udział w trzeciej edycji wydarzenia The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference - informuje Fundacja State of Poland. Fundacja przekazała, że hasłem tegorocznej konferencji będą "Innowacje technologiczne na rzecz wolności jednostki, narodów, społeczeństw".

Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Steve Wozniak współzałożyciel amerykańskiej firmy Apple. Jego kariera rozpoczęła się w połowie lat 70., gdy zaprojektował i skonstruował Apple I oraz Apple II - pierwsze komputery osobiste, które pozwoliły osiągnąć sukces firmie założonej przez Steve’a Jobsa i Wozniaka.

"Jako osoba z polskimi korzeniami nie mogę się doczekać, aby być częścią wydarzenia, które bada, w jaki sposób technologia może wzmocnić jednostki, narody i społeczeństwa. Moje zainteresowanie elektroniką, podzespołami i majsterkowaniem zaszczepił we mnie ojciec, wnuk polskich imigrantów do USA. Bogata historia Polski i jej zaangażowanie na rzecz wolności sprawiają, że jest to odpowiednie miejsce do dyskusji na temat wykorzystania technologii do napędzania pozytywnych zmian na świecie" - wskazał, cytowany w komunikacie, Wozniak.

Stacja metra widmo?! Dziennie korzysta z niej tylko 1300 osób!

The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference - MIEJSCE, DATA

Organizatorem konferencji jest Fundacja State of Poland, która została powołana w 2019 r., by promować m.in. największe osiągnięcia polskiej gospodarki. Konferencja odbędzie się 22 września w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej.

Przeczytaj też:  iPhone 15 — cena, premiera, kolory, aparat, USB-C, Apple Watch. Podsumowanie konferencji Apple

Technologie w PRL. Sprawdź, czy byłbyś geekiem tamtych czasów!

Pytanie 1 z 10
W każdym polskim domu stał telewizor...
Źródło: Współzałożyciel Apple Steve Wozniak z wizytą w Warszawie na The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference