Weekendy bez nocnego metra. ZTM podjął decyzję ws. ograniczenia kursów

2020-11-27 18:04 alg
metro warszawskie
Autor: alg

Skoro i tak jeżdżą puste, można z nich zrezygnować. Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o zmianach w kursowaniu nocnych pociągów metra w piątki i soboty. Od najbliższego weekendu, czyli do 28-29.11. kursy metra w noce z piątków na soboty oraz z sobót na niedziele zostaną zawieszone.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Weekendy bez nocnego metra?

Decyzja została już podjęta przez Zarząd Transportu Miejskiego. Wcześniej urzędnicy analizowali, ilu pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej - niedawno zawieszone zostały linie szkolne, bo uczniowie przeszli na naukę zdalną.

"Warszawiacy rzeczywiście stosują się do zaleceń, dbają o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, nie przemieszczają się więcej niż trzeba. Dodatkowo, zamknięte są wszystkie lokale, nie ma możliwości korzystania z różnych atrakcji. Jestem przekonana że decyzja o zmianie weekendowych, nocnych rozkładów nie wpłynie na komfort pasażerów" - mówi dyrektorka ZTM Katarzyna Strzegowska.

Nawet 75 proc. mniej pasażerów

Dodaje, że chodzi o pociągi, które kursują w piątkowe i sobotnie noce. Brano pod uwagę, że będzie ich po prostu mniej. Teraz zadecydowano, że nocne kursy zostaną zlikwidowane. - Pasażerów w podziemnej kolei jest o ok. 75 proc. mniej. W kursujących w nocy pociągach metra jeździ dziś tyko ok. 24 proc. liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – informuje ZTM.

Wciąż będą kursować nocne autobusy.