Urzędy skarbowe dłużej otwarte! Ich pracownicy są oburzeni

i

Autor: Pixabay Urzędy skarbowe dłużej otwarte! Ich pracownicy są oburzeni

Urzędy skarbowe dłużej otwarte! Pracowniy oburzeni, bo sami nie rozumieją przepisów!

2022-01-11 15:27

Od dziś urzędy skarbowe w Warszawie i w całym kraju zgodnie z rządowymi zapowiedziami są dłużej otwarte. To po to, by pomóc Polakom zrozumieć zawiłości tzw. Polskiego Ładu. Jest jednak problem - urzędnicy alarmują, że sami nie wiedzą, jak interpretować przepisy. Dodatkowo są zmuszeni, by zostać w pracy dłużej.

Polski Ład - urzędy skarbowe

Od wtorku 11 stycznia do końca lutego urzędy skarbowe będą dłużej otwarte. Mają tłumaczyć zawiłości Polskiego Ładu. Jednak pracownicy i związkowcy grzmią: - Nie jesteśmy przygotowani, a przepisy są źle skonstruowane. Poza tym wszystkie decyzje podejmowane są na cito - wskazuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Wszyscy znają ten HIT [What You Say] Kto był pierwszy? | ESKA XD - Ale to już było! #39

- Ludzie są przemęczeni. Chcą brać zwolnienia z tego względu, że się źle czują psychicznie, a rząd naciska: macie pracować do godziny 19-ej, 20-ej. Na dodatek wciąż nie wskazując, czy będzie jakiś dodatek lub premia za ten czas. Nie było żadnego dialogu ze związkami zawodowymi - mówi Piotr Szumlewicz.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...

Polski Ład - pytania

- Pytań od Polaków wciąż przybywa - mówi rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska.- Dotyczą wyboru formy opodatkowania się, jeżeli chodzi o przedsiębiorców. Jeśli chodzi o osoby fizyczne - pytania dotyczą głównie PIT-2. Czy składać taki PIT oraz co z ulgą dla klasy średniej - mówi Justyna Pasieczyńska.

Stołeczne Urzędy Skarbowe będą otwarte do 19.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Urzędy skarbowe dłużej otwarte! Pracowniy oburzeni, bo sami nie rozumieją przepisów!