Ukryta funkcja korka w szampanie. Będziesz ZASKOCZONY!

i

Autor: pixabay.com Ukryta funkcja korka w szampanie. Będziesz ZASKOCZONY!

Ukryta funkcja korka w szampanie. Będziesz ZASKOCZONY!

2022-04-25 14:16

Szampan gości bardzo często na hucznych uroczystościach. Towarzyszy nam w Nowy Rok, gdy chcemy uczcić naprawdę ważne wydarzenie w życiu lub inną wzniosłą chwilę. Po wzniesieniu toastu, musimy na siłę zamykać butelkę, aby nie uleciały bąbelki, by potem znowu się męczyć, gdy chcemy po raz kolejny zapełnić kieliszki. Jest sposób, aby pożegnać się z tym problemem. Sprawdźcie poniżej.

Szampan to popularny napój alkoholowy, który najczęściej pojawia się przy wznoszeniu uroczystych toastów. Idealnie pasuje do celebrowania ważnego momentu w życiu. Bedzie nam towarzyszył także w Sylwestra. Otwarcie tego popularnego napoju może być efektowne - często bowiem pojawia się leki huk, a część bąbelkowego napoju ląduje na ziemi bądź gościach. Przyjęło się, że szampana pije się symbolicznie, tak więc prawie za każdym razem zostaje jego nadmiar. I pojawia się spory problem. Mianowicie, trzeba go zamknąć za pomocą korka, aby nie stracił smaku i charakterystycznych musujących bąbelków, z tymże później ciężko jest go z powrotem otworzyć przy następnej dolewce. Mało osób wie, że da się tego uniknąć i sprawniej nalać szampana. W jaki sposób?

Ukryta funkcja korka w szampanie

Korka od szampana nie należy wyrzucać. Trzeba odciąć część, która bezpośrednio wchodzi do butelki, najlepiej małym nożykiem. Korek wtedy minimalnie się zmniejszy. Bez problemu idealnie wtedy zmieści się w butelce. Gdy już go tam włożymy, możemy odczepić górną kolorową jego część. I nalać alkohol.

SPRAWDŹCIE NA FILMIKU PONIŻEJ:

Ta kolorowa "zakrętka" może być stosowana w nieskończoność. Tak więc jeżeli chcemy zachować aromat szampana możemy z niej korzystać do momentu opróżnienia butelki.

Dobrym i sprawdzonym sposobem przechowywania szampana w butelce po jej otwarciu jest także włożenie tam widelca lub łyżeczki i wstawienie go do lodówki. Działa to również w przypadku wina.

Grób żołnierza, który zginął na wojnie w Ukrainie
Źródło: Ukryta funkcja korka w szampanie. Będziesz ZASKOCZONY!