Trakt Królewski pozostaje deptakiem na dłużej! Do kiedy będzie zamknięty dla samochodów?

2020-12-23 11:44 STAN

Od 6 grudnia w Warszawie możemy podziwiać świąteczną iluminację. To wtedy Trakt Królewski został zamknięty dla samochodów. Jednak podjęto decyzję, by Trakt Królewski pozostał deptakiem na dłużej! Do kiedy kierowcy mają tam zakaz wjazdu?

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?

Trakt Królewski pozostanie deptakiem na dłużej!

- Zdecydowaliśmy, że przystrojony świąteczną iluminacją Trakt Królewski pozostanie deptakiem aż do końca zimowych ferii, czyli do 17 stycznia. Dla ruchu aut zostanie zamknięty tradycyjnie o północy z 23 na 24 grudnia - informuje ratusz.

Czytaj także: Świąteczna iluminacja w Warszawie już odpalona! Gdzie rozpocząć spacer?

Początkowo Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście miały być oddane pieszym na dwa świąteczno-noworoczne tygodnie. Jednak z racji wyznaczenia ferii na czas między 4 a 17 stycznia ratusz postanowił przedłużyć możliwość swobodnego spacerowania w tym miejscu na całej szerokości ulicy.

- Tej zimy Trakt Królewski był już zamknięty dla samochodów w weekend 5 i 6 grudnia. Wtedy po raz pierwszy zaświeciliśmy tegoroczne ozdoby. Z powodu pandemii rozbłysły w znacznie mniejszym zakresie niż w poprzednich latach. Zgodnie z zapowiedzią wprowadzamy oszczędności i zrezygnowaliśmy z kilku lokalizacji, w których do tej pory mogliśmy iluminację podziwiać - podkreśla ratusz.

Iluminacja Świąteczna w Warszawie: Gdzie podziwiać?

W tym sezonie ozdoby można podziwiać na Trakcie Królewskim (na Nowym Świecie ozdoby są efektem inicjatywy stowarzyszeń tamtejszych kupców), ale też na placu Zamkowym, gdzie stanęła choinka i na Starówce (m.in. ul. Piwna, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Nowomiejska, Freta, Rynek Nowego Miasta, Kościelna do Podzamcza).

 Dekoracje zostały zaplanowane tak, żeby przez swoje rozproszenie oraz rozmiar umożliwiały bezpieczne zimowe spacery, przy utrzymaniu odpowiedniej odległości od innych.

Ekstremalny quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Sprawdź się, nie będzie łatwo!

Pytanie 1 z 15
Popularna piosenka „Jingle Bells” została napisana na Boże Narodzenie.
Quiz o Świętach Bożego Narodzenia
Nasi Partnerzy polecają