Brathanki

i

Autor: screen Youtube/BRAThANKI TEN HIT zawsze śpiewaliście źle! Wątpliwości rozwiała sama wokalistka!

TEN HIT zawsze śpiewaliście źle! Wątpliwości rozwiała sama wokalistka!

2022-03-21 12:29

"W kinie, w Lublinie, Kochaj Mnie" - ten hit zna chyba każdy. Jednak jak to bywa z piosenkami, jej tekst był często przekręcany w trakcie śpiewania. Chodzi dokładnie o fragment refrenu. Jak ma brzmieć poprawnie? Możecie być zaskoczeni!

"W kinie, w Lublinie, Kochaj Mnie" - to utwór zespołu Brathanki, który zdobywał listy przebojów w 2001 roku i promował ich drugi album studyjny "Patataj". Płyta osiągnęła status platynowej, a grupa zdobyła za niego Fryderyka w kategorii "Album Roku - Etno/Folk". Piosenka do tej pory cieszy się ogromną popularnością i jest często grana m.in. na weselach.

Dlaczego więc teraz znów zrobiło się o niej głośno? Wszystko przez niedawny wpis w mediach społecznościowych. Okazuje się, że wiele osób refren tego utworu wykonywało źle. Śpiewano:

"W maju, w tramwaju - kochaj mnie"

Tymczasem jej poprawna wersja, to:

"W Kłaju, w tramwaju - kochaj mnie"

Potwierdziła to nawet była wokalistka zespołu Brathanki, Halinka Mlynkova, która udzieliła odpowiedzi na swoim profilu na Instragramie jednemu z użytkowników.

Jak Aniołki Matusińskiego świętowały brąz w Belgradzie?

Czym jest Kłaj? To mała wieś w województwie małopolskim, w powiecie wielickim. Zamieszkuje ją nieco ponad trzy tysiące mieszkańców. Większość terenu Kłaja zajmuje Puszcza Niepołomicka.

Źródło: W maju, Kłaju, tramwaju? O co chodzi w tekście wielkiego hitu? Wokalistka odpowiada!