Kubki, łopaty, a nawet KALORYFERY! TE rzeczy Polacy kradną z hoteli. "One nam się po prostu należały" [LISTA]

2021-09-30 14:18

Pamiątka z wakacji w formie ozdobnej popielniczki czy gipsowej figurki? Tak, ale nie zakupionych na straganie. Okazuje się, że Polacy takie rzeczy kradną z hotelowych pokoi. To jednak nie wszystko. Lista jest długa i może mocno zaskoczyć!

Wymarzony kilkudniowy wyjazd czy szybki wypad na weekend - Polacy urlop spędzają w różnej formie. Przeważnie wiąże się z to z rezerwacją noclegu w hotelu lub pensjonacie. Nie wszyscy jednak po wymeldowaniu zostawiają pokój w takim samym stanie, jak go zastali. I nie chodzi tu o porządek. Okazuje się, że niektóre rzeczy z pokoju po prostu... znikają. Co Polacy najczęściej zabierają z hoteli?

Jak wynika z danych portalu noclegi.pl, aż 81 proc. właścicieli obiektów noclegowych przyznaje, że ma do czynienia z kradzieżą. 43 proc. właścicieli kontaktuje się z gośćmi i prosi o zwrot. 41 proc. nie robi nic, wliczając to w straty prowadzonego biznesu. Część spraw ma swój finał na policji.

Z ochroniarza na urzędnika. Pokochacie Pana Józefa!

Dużą "popularnością" cieszą się elementy dekoracyjne: ozdobne wazy, narzuty. W czasie tych wakacji właściciela zmieniły między innymi pamiątkowa gipsowa głowa marynarza, żeliwna popielniczka w kształcie żółwia czy obraz, który odnalazł się w bagażniku gościa, który się właśnie wymeldował. Przyłapani na gorącym uczynku wypierają się, mówią o pomyłce czy własnym gapiostwie, czasem reagują agresją. Najczęściej jednak oddają pieniądze lub zabrane przedmioty - czytamy na stronie bankier.pl.

To jednak nie wszystko. Czasem straty są dużo większe i sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Co Polacy najchętniej zabierają z hoteli? Sprawdźcie w naszej galerii.

Źródło: Kubki, łopaty, a nawet KALORYFERY! TE rzeczy Polacy kradną z hoteli. "One nam się po prostu należały" [LISTA]