Szczepienia na koronawirusa: wiemy kiedy będzie można się zaszczepić na COVID-19! Ruszył nabór podmiotów leczniczych

2020-12-04 11:49 a.d.
Bezpłatne szczepionki na grypę dla seniorów.
Autor: UM Radom

Rząd utworzy 8 tysięcy punktów szczepień przeciwko covid-19. 4 grudnia rusza nabór podmiotów leczniczych, które będą brały udział w tym programie. Planowany początek szczepień to przełom stycznia i lutego. Szczegóły zna Jacek Prusinowski, gdzie powstaną te punkty?

Szczepienia na koronawirusa: wiemy kiedy będzie można się zaszczepić na COVID-19! 4 grudnia ruszył nabór podmiotów leczniczych, które będą brały udział w tym programie. Plan zakłada, że taka instytucja znajdzie się w każdej gminie. Michał Dworczyk poinformował już, jakie warunki muszą spełniać:

  • ma działać minimum 5 dni w tygodniu
  • potencjał do wykonania przynajmniej 180 szczepień tygodniowo
  • musi dysponować przynajmniej jednym zespołem wyjazdowym

Rząd zakłada, że uda zaszczepić się milion osób na miesiąc. Minister Zdrowia podkreśla, że jego zdaniem oznacza to, że w okolicach wakacji sytuacja będzie coraz bardziej komfortowa.

Koronawirus w Polsce - walka z COVID-19

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia to województwo pomorskie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce, pod względem wykonanych testów na koronawirusa w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców.

- Nie przygotowanie placówek, a świadomość dotycząca szczepień będzie największym problemem wśród mieszkańców Podkarpacia – wskazuje Stanisław Mazur lekarz i prezes Centrów Medycznych „Medyk” w regionie. To wśród antyszczepionkowców specjaliści widzą największe zagrożenie. Podobnie jest w wielu innych częściach Polski.Jeśli chodzi o przygotowanie to placówki „Medyka” od marca gotowe są, aby szczepić pacjentów przeciw COVID-19.

Pies do zadań specjalnych tarnogórskiej policji