Seniorzy piszą maturę! Chcą podejść do egzaminu, bo przez pandemię jest łatwiejszy?

2021-02-22 21:31 STAN K.T
 Seniorzy piszą maturę! Chcą podejść do egzaminu, bo przez pandemię jest łatwiejszy?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Seniorzy piszą maturę! Chcą podejść do egzaminu, bo przez pandemię jest łatwiejszy?

Matura 2021 - nie tylko dla nastolatków! Wśród tegorocznych zdających nie brakuje 40, 50, a nawet 60-latków. Zachęcają ich mniejsze wymagania i brak egzaminu ustnego. Ile lat miał najstarszy maturzysta w Polsce? Czy egzamin dojrzałości w 2021 roku będzie łatwiejszy? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Spis treści

  1. Matura dla seniorów?!
  2. Matura 2021: Jakie będą wymagania?
  3. Najstarszy maturzysta w Polsce

Matura dla seniorów?!

Na naukę nigdy nie jest za późno! W tym roku wśród maturzystów nie brakuje seniorów. Powodem - prostsze wymagania na egzaminie. Jak mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie Anna Frenkiel - w tym roku do matury przystąpi więcej osób w średnim wieku, niż zazwyczaj. - Osób powyżej 60 lat zgłosiło się do nas pięć. Chcą przystąpić do matury po raz pierwszy - tłumaczy. Na samym Mazowszu do matury po raz pierwszy przystąpi pięciu sześćdziesięciolatków, 49 maturzystów powyżej 50 lat i 450 zdających powyżej 40 lat.

Matura 2021: Jakie będą wymagania?

Maturzyści powinni się jednak dobrze przygotować. Ograniczony zakres zagadnień na maturze nie oznacza jednak, że będzie ona dla każdego. - Nawet jeśli cały zakres treści podstawy programowej jest trochę węższy, to to, co zostało, będzie nadal sprawdzane z równą wnikliwością, jak było to sprawdzane w latach poprzednich - ostrzegał dyrektor CKE Marcin Smolik.

Najstarszy maturzysta w Polsce

Najstarszy do tej pory maturzysta w Polsce miał lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód