Rosjanie chcą mieć swój sklep IKEA! Zgłoszono nową nazwę i logo

i

Autor: IKEA/ screen: Twitter markito0171 Rosjanie chcą mieć swój sklep IKEA! Zgłoszono nową nazwę i logo

Rosjanie chcą mieć swój sklep IKEA! Zgłoszono nową nazwę i logo

2022-03-23 13:33

W rosyjskim urzędzie patentowym pojawił się wniosek o rejestrację logo nowego sklepu, który w założeniu miałby zastąpić znany szwedzki sklep meblowy IKEA. Pomysłodawcą jest właściciel studia graficznego, który jednocześnie wytoczył również proces meblarskiemu gigantowi, a pozyskane pieniądze miałyby pomóc w otwarciu nowej firmy. Sprawdźcie poniżej dokładną nazwę i logo "rosyjskiej IKEI".

IKEA, podobnie jak wiele innych topowych marek, powiadomiła na początku marca o zawieszeniu swojej działalności w Rosji. Ma to związek z obecną sytuacją na Ukrainie. Szwedzka sieć ma w Rosji 17 sklepów stacjonarnych, trzy fabryki i centrum dystrybucyjne.

"Wojna ma ogromny wpływ na ludzi i powoduje poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunkach handlowych, dlatego firmy z grupy podjęły decyzję o tymczasowym wstrzymaniu działalności IKEA w Rosji" - podały w komunikacie koncerny Inter IKEA i Ingka Group.

IKEA będzie miała swój odpowiednik w Rosji. To IDEA

W związku z wycofaniem się sieci sklepów IKEA, studio graficzne Luxorta-Service z Sankt-Petersburga złożyło wniosek o rejestrację logo IDEA w rosyjskim urzędzie patentowym Rospatent. Jak łatwo zauważyć, nowy znak, czyli niebieskie litery na żółtym tle, nawiązują bezpośrednio do szwedzkiej firmy.

Jak informuje gazeta.pl, właściciel rosyjskiego studia Konstantin Kukkoev powiedział w rozmowie z agencją RIA Novosti, że nowa firma będzie w stanie w pełni zaspokoić popyt na rosyjskim rynku po odejściu IKEI.

- Nie ma już giganta, jego działalność jest zawieszona, co spowodowało pewne trudności i dlatego myślę, że jeśli pojawi się alternatywa, to wszyscy zrozumieją i pójdą do rosyjskich producentów - powiedział Kukkoev.

Rosjanin dodał również, że wytoczył proces sieci IKEA za wstrzymanie planów jego studia projektowego. "Rekompensata" miałaby pomóc w otwarciu nowego biznesu. IKEA nie odniosła się do tej sprawy.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy Rosja szuka zamiennika zachodnich firm. Podobna sytuacja dotyczy także mediów społecznościowych, takich jak chociażby Instagram, który również został wycofany z Federacji Rosyjskiej przez Metę. Zastąpić go ma Rossgram

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 22.03 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Mieczysław Bieniek oraz Maciej Zaniewicz - PISM) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Źródło: W Rosji powstaje klon znanej sieci! IDEA zamiast IKEA. Logo wygląda znajomo