szkoła maska

i

Autor: Pixaby

Nauka stacjonarna tylko do końca PAŹDZIERNIKA?! Niepokojące słowa ministra zdrowia

2021-09-02 11:30

Czy uczniowie jeszcze w tym roku wrócą do nauki zdalnej? Głos w tej sprawie zabrał Adam Niedzielski. Słowa ministra zdrowia mogą mocno zaniepokoić rodziców, którzy liczyli na naukę stacjonarną swoich dzieci w roku szkolnym 2022/2022. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Rok szkolny 2021/2022. Jak będzie wyglądać nauka uczniów?

Rok szkolny 2021/2022 właśnie wystartował. Uczniowie wrócili do ławek i na ten moment mają uczyć się stacjonarnie. Jednak wielu rodziców zastanawia się, jak długo potrwa ta sytuacja. W Polsce cały czas rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Wszystko przed wariant Delta. Przedstawiciele rządu już wcześniej podkreślali, że jeśli zachorowań będzie bardzo dużo (minister zdrowia mówił o 1000 zakażeniach dziennie), to obostrzenia w Polsce powrócą. Te mają nie dotykać osób zaszczepionych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Niedzielski: Nie będzie obostrzeń dla zaszczepionych. Do restauracji tylko z paszportem?

Co jednak ze szkołami? Czy uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Minister zdrowia w "Gościu Wydarzeń" dodał, że w Polsce zaszczepionych jest 80 proc. nauczycieli oraz 30 proc. dzieci w wieku 12-16 lat. To może jednak nie uchronić szkół przed powrotem na naukę zdalną. Dalsze słowa Adama Niedzielskiego mogą niepokoić rodziców.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu

Nauka stacjonarna tylko do końca października? Minister zdrowia komentuje

Minister zdrowia nie jest do końca przekonany, czy dzieci będą uczyć się stacjonarnie przez cały rok szkolny 2021/2022. Co więcej, uczniowie w szkołach mogą zostać przez miesiąc lub dwa. Dodał też, że liczba infekcji może rosnąć zarówno przez pobyt dzieci w szkołach, jak i np. przez odwożenie ich do placówek edukacyjnych.

Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa. patrząc na pewne poziomy zaszczepień wśród dzieci, które wbrew pozorom są całkiem niezłe jak na ten okres powakacyjny - stwierdził Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał również, że akcje szczepień w szkołach będą prowadzone w trzecim tygodniu września.

Musimy zrobić wszystko, mówię tutaj zarówno o pewnych wzorcach zachowań, o akcji szczepień, o zapewnieniu bezpieczeństwa w szkole. To jest ogromna praca do wykonania i mam nadzieję, ze ta praca będzie wystarczająca, by ten pobyt w szkole był jak najdłuższy, i mam nadzieję że będzie trwał cały rok - dodał Adam Niedzielski.

Sonda
Dni wolne od szkoły 2021/2022 - czy jest za dużo wolnego?
Źródło: Nauka stacjonarna tylko do końca PAŹDZIERNIKA?! Niepokojące słowa ministra zdrowia