REWOLUCJA w Polskim Ładzie: Premier ogłosił OGROMNE zmiany dla klasy średniej!

i

Autor: twitter.com

REWOLUCJA w Polskim Ładzie: Premier ogłosił OGROMNE zmiany dla klasy średniej!

2022-01-21 12:49

Nadchodzi rewolucja w Polskich Ładzie. Podczas piątkowej (21 stycznia) premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany, które naprawią reformy. Rozszerzona ma być ulga dla klasy średniej. Co dokładnie się zmieni?

Podczas piątkowej (21 stycznia) konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego premier ogłosił zmiany w Polskim Ładzie. Zgodnie z jego słowami nastąpi rozszerzenie preferencji dla klasy średniej do poziomu 12 800 zł na dochody z: emerytury i renty, umowy-zlecenie, opodatkowanie świadczeń z ZUS, nauczycieli akademickich i inne koszty uzyskania przychodów.

To najbardziej ambitna reforma systemu podatkowego od 30 lat. Założenie jest jasne - chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej

- przedstawił Mateusz Morawiecki. 

Premier wyjaśnia, że jeśli zarobisz średnio do 12 800 brutto miesięcznie, wypełnisz PIT-37, a w Twoim rozliczeniu rocznym za 2022 r. korzystniejsze byłoby rozliczenie według starych zasad, to Urząd Skarbowy zwróci ci różnicę w rozliczeniu za 2022 r.

Zmiany dotyczyć też będą samotnych rodziców. Rozszerzona zostanie ulga o wszystkich rodziców samotnie wychowujących i płacących niższy podatek niż 1500 zł, będą oni mogli otrzymać zwrot niewykorzystanej ulgi.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 21.01.2022
Źródło: REWOLUCJA w Polskim Ładzie: Premier ogłosił OGROMNE zmiany dla klasy średniej i samotnych rodziców