Brakuje przejść na Czerniakowskiej?

i

Autor: fot. ZDM Brakuje przejść na Czerniakowskiej?

Przejścia dla pieszych na Wisłostradzie? Sprawdź, gdzie mogą się pojawić!

2021-09-08 19:13

Na Wisłostradzie brakuje naziemnych przejść dla pieszych - alarmują mieszkańcy Mokotowa, a stołeczna radna pisze w tej sprawie interpelacje do prezydenta Warszawy. Domaga się wytyczenia przejść dla pieszych przy ul. Czerniakowskiej.

Szokujące wyznanie Dody. Próbowała się zabić?!

Będzie przejście na Wisłostradzie?

Stołeczna radna Agata Diduszko domaga się zmian na Wisłostradzie. Chodzi wytyczenie przejść dla pieszych przy ul. Czerniakowskiej. Wysłała do prezydenta Warszawy interpelacje w tej sprawie. Oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie dostała.

- Przejście dla pieszych w stolicy nie może być luksusem, tylko normą. Na odcinku przy Czerniakowskiej nie ma żadnego naziemnego przejścia. Piszą do mnie ludzi na wózkach, matki z dziećmi. Nie rozumieją tego absurdu. Ja też nie rozumiem. Polityka miasta powinna się zmienić. Piesi chcą dobrze i bezpiecznie czuć się w swoim mieście. Nie możemy budować miasta pod kierowców, pomijając innych mieszkańców - mówi autorka pisma Agata Diduszko.

Zrobimy, ale nie teraz- odpowiada miasto

Miasto analizuje propozycje radnej. - Technicznie to jest do zrobienia. Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie przejście to też konieczność budowy sygnalizacji świetlnej. To nie jest pstryknięcie palcem, a jednak istotna zmiana ruchu na Czerniakowskiej. Miejski inżynier miałby podjąć decyzję o tym, aby te przejścia wytyczyć. Radni musieliby wyszperać na to środki w budżecie i takie osobne zadanie nam zlecić - zapewnia rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

- To kierunek, w którym miasto zmierza. Teraz takie przejścia robimy przy Rondzie Dmowskiego i niewątpliwie w ramach tych zmian dojdziemy też do ulicy Czerniakowskiej - mówi rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Nie stanie się to jednak w najbliższych latach. Bo tych przejść nie ma na razie w miejskich planach inwestycyjnych.

Czytaj także: Protest medyków 11 września - UTRUDNIENIA mogą wystąpić w tych miejscach [LISTA]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Przejścia dla pieszych na Wisłostradzie? Sprawdź, gdzie mogą się pojawić!