Popularne lody wycofane z obrotu. Mogą ci zaszkodzić! Sprawdź, czy ich nie kupiłeś [LISTA]

2021-08-19 14:33

Lody uchodzą za jedne z najbardziej lubianych słodyczy, którymi się zajadamy zwłaszcza w sezonie letnim. Jeżeli w ostatnim czasie kupiliście jakieś w sklepie, lepiej sprawdźcie, czy nie znajdują się na liście wycofanych z obrotu! Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat, w którym ostrzega przed kilkoma partiami lodów zanieczyszczonych niebezpieczną substancją. Szczegóły oraz lista produktów w artykule.

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiła się informacja o wycofaniu z obrotu kilku partii lodów zanieczyszczonych niebezpieczną substancją szkodliwą dla zdrowia - tlenkiem etylenu. Obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.

– Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez "FF Marka Własna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zakłady posiadające weterynaryjne numery identyfikacyjne: 10086006, 10086002 oraz 30616019, wycofaniu wyprodukowanych przez nią lodów ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – czytamy na stronie GIS-u.

Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek trafił do szpitala

Niektóre z lodów można było kupić w takich sieciach sklepów jak Lidl czy Lewiatan. Obecnie trwa wycofywanie zanieczyszczonych produktów. - "FF Marka Własna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością poinformowała odbiorców o wycofaniu z rynku wyżej wskazanych partii lodów wyprodukowanych z użyciem składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji monitorują proces wycofania z rynku ww. partii lodów - informuje GIS i apeluje, by spożywać partii wyrobów podanych w komunikacie.

LISTA LODÓW WYCOFANYCH Z OBROTU:

Źródło: Popularne lody wycofane z obrotu. Mogą ci zaszkodzić! Sprawdź, czy ich nie kupiłeś [LISTA]