Park Wodny Moczydło po modernizacji uruchamia nowe atrakcje. Sprawdźcie, co przygotowano

Park Wodny Moczydło
Autor: um.warszawa.pl Park Wodny Moczydło

Park Wodny Moczydło został zmodernizowany i odświeżony. Od początku lipca mieszkańcy i mieszkanki mogą korzystać z jego nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, co takiego przygotowano na Inflanckiej.

Park Wodny Moczydło to jedno z ulubionych miejsc aktywnego wypoczynku warszawiaków i warszawianek. Kompleks basenów i wodnych atrakcji na świeżym powietrzu w sezonie przyciąga tłumy! Teraz z ośrodka przy ulicy Inflanckiej chętnie skorzysta jeszcze więcej osób. Tuż po sezonie 2021 rozpoczęła się modernizacja Parki. Przebudowano między innymi główny basen zewnętrzny, dodano nowe atrakcje i wygospodarowano miejsce na foodtrucki. Oprócz tego odnowiono otoczenie obiektu i przystosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko to kosztowało 6,6 milionów złotych, ale efekt był wart tych pieniędzy. Zmodernizowany Park Wodny Moczydło można odwiedzać od 1 lipca. Sprawdźcie, co się zmieniło i obejrzyjcie galerię zdjęć.

Ścieżka rowerowa nagle ślepo się urywa. Bubel po otwarciu metra na Bemowie?

Park Wodny Moczydło kusi nowościami

Największym przedsięwzięcie było odnowienie całego, długiego na 25 metrów basenu sportowego z częścią relaksacyjną. Zamontowano nową 50-metrową zjeżdżalnię oraz gejzery i masaże wodne. Na terenie kompleksu znalazło się też miejsce dla foodtrucków.

Oprócz tego postawiono nowe ogrodzenie i ułożono chodniki. Muzyki słuchać będziemy z nowoczesnych głośników, o trawę zadba nowy system nawadniania, a o bezpieczeństwo - lepszy monitoring. Przygotowano też dwie plaże - piaszczystą i trawiastą - oraz boisko do piłki plażowej o wymiarach 8 m x 16 m. Udogodnienia dla niepełnosprawnych to zaś pochylnie w kilku miejscach (również przy brodziku przed wejściem na plaże basenową) oraz zlikwidowanie barier architektonicznych. Więcej szczegółów na temat modernizacji Parku Wodnego Moczydło znajdziecie na jego stronie internetowej. W galerii na szczycie artykułu obejrzycie zaś zdjęcia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!