policja, fotoradar

i

Autor: LUKASZ SOLSKI/East News Nowe fotoradary w Polsce. Przybędzie ich ponad 300

Bat na kierowców. Łatwiej można będzie dostać mandat! Nadchodzą wielkie zmiany

2021-11-15 12:47

Uwaga kierowcy, lepiej ściągnijcie nogę z gazu. Łatwiej będzie można dostać mandat za przekroczenie prędkości. Idą poważne zmiany. Na walkę z piratami drogowymi przeznaczone zostanie ponad 100 mln złotych. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Nowe fotoradary w Polsce. Przybędzie ich ponad 300

Piraci drogowi będą łatwiej namierzani. Skąd takie zmiany? Szykuje się bowiem ogromny zakupów nowych fotoradarów. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje nabyć 358 urządzeń. Wyda na to prawie 122,5 mln złotych. Nowe fotoradary mają zostać zamontowane do 30 listopada 2023 roku. Część z nich zastąpi stare urządzenia, ale pojawią się też nowe. To jednak jeszcze nie wszystko. Na drogach pojawi się również 39 nowych urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Na drogi wyjadą również nieoznakowane samochody z rejestratorami.

Nowy mural na bydgoskim Błoniu. Powstał ze specjalnych farb

Na ten moment w Polsce mamy 450 fotoradarów. "DGP" zaznacza, że aż 78 z nich znajduje się na Mazowszu. Rekordzista umieszczony przy ul. Spacerowej w Warszawie tylko w tym roku wykonał już ponad 13,5 tysiąca zdjęć.

"DGP" podkreśla też, że wkrótce do użytku ma zostać oddany najnowszy polski fotoradar śledzący produkowany przez ZURAD. Urządzenie może wyłapać jednocześnie 32 samochody. Stanie przy tzw. "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej. GITD nie wyklucza, że jeśli fotoradar spełni swe zadania, to takich urządzeń pojawi się więcej.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Źródło: Bat na kierowców. Łatwiej można będzie dostać mandat! Nadchodzą wielkie zmiany