NIE ŻYJE Aleksander Doba! Znany podróżnik miał 74 lata!

2021-02-23 13:28 DR
Aleksander Doba nie żyje
Autor: WBF

Dotarły do nas bardzo smutne informacje. Nie żyje znany podróżnik, Aleksander Doba. Jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem z kontynentu Afryki do Ameryki Południowej. Podróżnik miał 74 lata.

Aleksander Dobra to polski podróżnik i kajakarz. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć. Dzięki głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. 

Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. 

Był też dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. 19 marca 2015 został honorowym obywatelem Swarzędza, miejscowości w okolicach Poznania, gdzie się urodził. 

Raport z Anteny 23.02

Aleksander Doba NIE ŻYJE! Podróżnik miał 74 lata! 

O śmierci Aleksandra Doby poinformowali jego bliscy w mediach społecznościowych. 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia.

Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki

czytamy w oświadczeniu na Facebooku.