Nachodził byłą żonę i groził jej śmiercią. Skończyło się na rękoczynach

Przemoc domowa
Autor: pixabay.com Przemoc domowa

Były mąż zgotował swojej żonie prawdziwy horror. Mężczyzna przez dwa tygodnie nachodził ją w miejscu zamieszkania i groził, że ją zabije. Kobieta zgłosiła sprawę na policję po tym, gdy ją uderzył.

Śledczy z karczewskiego komisariatu przyjęli zawiadomienie od przestraszonej kobiety, która poinformowała ich, że jej były mąż od dwóch tygodni nachodzi ją w miejscu zamieszkania i grozi śmiercią. Mężczyzna miał być niezwykle agresywny. Jak relacjonowała pokrzywdzona, w dzień poprzedzający zgłoszenie, dawny małżonek wtargnął do jej domu. Gdy ta kazała mu natychmiast wyjść, rozwścieczony mężczyzna kilkukrotnie uderzył ją pięścią w głowę. Kobieta nie chciała czekać, aż stanie się coś gorszego. Zawiadamiając mundurowych przyznała, że boi się swojego byłego partnera.

Agresor trafił do celi

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania 54-latka. Na szczęście udało się go ująć krótko po zgłoszeniu byłej żony. Przemocowy były mąż trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące stosowania gróźb karalnych, naruszenia czynności narządu ciała trwającego nie dłużej niż 7 dni oraz zakłócenia miru domowego. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Mężczyźnie zakazano też wszelkich kontaktów z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.

Doświadczasz przemocy domowej? Zadzwoń na Niebieską Linię

Przemoc domowa to w Polsce wciąż ogromny problem. Ofiary często boją się zgłosić po pomoc. W takich przypadkach nie powinno się jednak zwlekać! Fachową pomoc i wskazówki można uzyskać dzwoniąc na Niebieską Linię pod numerem: 800 120 002.

Rozmowa z bratem porwanej

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!