MPO remontuje ambulans! Przewiezie dzieci z Ukrainy

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Odpadów w Warszawie

MPO remontuje ambulans! Przewiezie dzieci z Ukrainy

2022-05-05 20:15

Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK od początku wojny pomaga w Ukrainie. Dzięki niej, za wschodnią granicę trafiły trzy ambulanse. Czwarty ma służyć noworodkom, które będą przewożone z Ukrainy do polskich szpitali. Pojazd wymaga jednak remontu.

Nietypowa współpraca

Ambulansem zajęli się mechanicy z warsztatu warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Odpadów, którzy remontują pojazd za darmo.

- Ten Volkswagen Crafter ma niestety swoje lata. Przy naszym wsparciu na Ukrainie nie ma miejsca na błąd sprzętowy. Szukaliśmy możliwości wyremontowania i udało się nawiązać kontakt z warszawskim MPO. My opłacamy jedynie części. To dla nas ważne, bo wszystkie środki musimy inwestować w kolejne transporty i na wyremontowanie tego auta zwyczajnie nie starczyłoby nam pieniędzy - tłumaczy doktor Jan Stachurski, wicedyrektor fundacji wsparcia ratownictwa RK. Ratownicy są w posiadaniu inkubatora, defibrylatora czy kardiomonitora - czyli całego potrzebnego sprzętu.

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje

Pojazd w słabym stanie

- Przed mechanikami czekało wiele pracy - mówi Kuba Turowicz, rzecznik MPO.

- Panowie musieli między innymi dokonać wymiany hamulców, sprzęgła czy rozrządu, wyeliminować wycieki oleju, wymienić oświetlenie i opony. Mówią, że jak dotkną się jednej rzeczy, to trzy kolejne wychodzą. Nie poddają się, ale jest nad czym pracować - wyjaśnia Turowicz.

Ich wysiłek niedługo dobiegnie końca. Ambulans ma być gotowy w pierwszej połowie maja. Również za kilka dni wykona pierwszy kurs do Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Źródło: MPO remontuje ambulans! Przewiezie dzieci z Ukrainy