Kolejne awarie ciepłownicze w Warszawie. Mieszkańcy Łojewskiej bez ogrzewania

2021-01-25 21:22 STAN PAP.
Kolejna awaria ciepłownicza w Warszawie. Kiedy zostanie usunięta?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kolejna awaria ciepłownicza w Warszawie. Kiedy zostanie usunięta?

Dzisiaj to już czwarta awaria ciepłownicza w Warszawie. Późnym popołudniem kilkanaście budynków przy ulicy Łojewskiej zostało pozbawionych dostaw ciepła. Kiedy awaria zostanie usunięta?

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagielonskiej w Warszawie

Cztery awarie w ciągu jednego dnia

Jest to czwarta awaria ciepłownicza w poniedziałek. W ten dzień łącznie 30 bloków zostało pozbawionych ciepła. Ok. godz. 10.20 przerwy w dostawach ciepła nastąpiły w rejonie ul. Puławskiej. Awaria dotyczyła budynków przy ul. Bielawskiej, Merliniego, Puławskiej 107B, 107D i 107E. Jej usunięcie planowane było do godz. 20.

Od godz. 11.50 w rejonie ul. Dzielnej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Budynki objęte wyłączeniem znajdowały się przy ul. Anielewicza 7 i 9, Dzielnej 2, 4, 6, Pawiej 4 oraz Zamenhofa 5 i 7. Usunięcie awarii planowane było do godz. 17.

Problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą od godz. 11.30 mieli też mieszkańcy ul. Elekcyjnej 37, ul. Bitwy pod Lenino 1 oraz Górczewskiej 91. Przywrócenie dostaw ciepła również miało nastąpić do godz. 17.

Najnowsza awaria dotyczy kilkunastu budynków przy ul. Chodeckiej, Suwalskiej i Łojewskiej. Jej usunięcie planowane jest do godz. 22.

Czytaj także: WARSZAWA: Kolejna awaria! W sumie nie ma 'ciepła' w 16 budynkach!

Seria awarii ciepłowniczych

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie ul. Brązowniczej 1B, ul. Kondratowicza 49, w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa przy ul. Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej, a w zeszły poniedziałek siedem budynków w rejonie ul. Solec.

Natomiast w piątek 15 stycznia po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę 16 stycznia na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!