"Kładka po zdrowie!" Od podstawówki do punktu szczepień na Sadybie

2021-09-02 21:23

W podstawówce na warszawskiej Sadybie pojawi się "kładka po zdrowie". Od 13 września, podobnie jak w innych stołecznych szkołach, zaczną się tam ​wycieczki dla chętnych uczniów na szczepienia przeciw COVID-19. - Będą szczepieni preparatem Pfizer przez lekarzy z przychodni.

Raport z Anteny, 2.09.2021

Kładka po zdrowie!

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 we wszystkich warszawskich placówkach ruszy 13 września i potrwa przez tydzień. W tej chwili w Warszawie zaszczepionych jest już ponad 58 proc. uczniów. W szkołach będą szczepić tych chętnych, którym nie udało się tego zrobić wcześniej. W tej chwili zbierane są deklaracje rodziców. Decyzja o tym, gdzie będą robione szczepienia należy do dyrektorów szkół. Mają do wyboru: pobliskie punkty szczepień, sale sportowe lub gabinety pielęgniarskie w szkołach.

W podstawówce na Sadybie ogłoszono akcję "Kładka po zdrowie". To inicjatywa dyrektorki podstawowej nr 103 Danuty Kozakiewicz. Od 13 września zaczną się tam ​wycieczki dla chętnych uczniów na szczepienia przeciw COVID-19. Do tych "wycieczek" upoważnieni będą dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia - z podpisanymi przez rodziców deklaracjami. Te właśnie są zbierane przez dyrekcje placówki.

- Okres wakacyjny uspokoił rodziców i dzieci. A my chcemy zacząć naukę pełną parą. Zbieramy deklaracje, przeprowadzamy rozmowy. Niebawem ruszymy ze szczepieniami. Nie chcemy szczepić w szkole. Będziemy robić specjalne wycieczki do punktu szczepień. Do prawidłowo przeprowadzonych szczepień potrzebna jest lodówka, miejsce na oczekiwanie i pobyt po szczepieniu, więc my będziemy chodzić w tym celu do punktu szczepień - mówi Danuta Kozakiewicz, dyrektor podstawówki nr 103 na warszawskim Mokotowie.

Szczepić uczniów w Warszawie będą preparatem Pfizer. Będą to robić profesjonalne zespoły medyczne. - Na pewno będzie to lekarz z doświadczeniem, który robił już wcześniejszej szczepienia przeciw COVID-19. Według wytycznych MEN, podczas szczepień uczniów nie jest wymagana obecność rodziców czy opiekuna prawnego. Wystarczy oświadczenie - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. Aby uczeń powyżej 12 lat mógł się zaszczepić wymagane jest oświadczenie podpisane przynajmniej przez jednego z rodziców lub opiekunów.

Czytaj także: "BohaterON w Twojej szkole". Uczniowie poznają historię Powstania Warszawskiego!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: "Kładka po zdrowie!" Od podstawówki do punktu szczepień na Sadybie