Kibice bawią się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym. Leżą na łóżkach i robią zdjęcia

i

Autor: screen TT: https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1461096202355855360 Kibice bawią się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym. Leżą na łóżkach i robią zdjęcia

Kibice bawią się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym. Leżą na łóżkach i robią zdjęcia [FOTO]

2021-11-18 11:08

Szok! Grupa kibiców znalazła się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym podczas meczu reprezentacji Polski z kadrą Węgier. Mężczyźni spacerowali m.in. po sali, gdzie postawiono łóżka dla przyszłych pacjentów. Całe zdarzenie nagrali na komórkach

Przypomnijmy, szpital covidowy na PGE Narodowym ma zostać ponownie uruchomiony 25 listopada. Znajdzie się tam miejsce dla 100 pacjentów plus 10 łóżek respiratorowych. Wiele wskazuje na to, że jest on już w dużej mierze przygotowany na przyjęcie osób z COVID-19. Pokazują to nagrania grupki kibiców, która przypadkowo odwiedziła to miejsce podczas meczu Polski z Węgrami w miniony poniedziałek. Jak słyszymy w nagraniu zamieszczonym na Twitterze, mężczyźni szukali toalety, a trafili do sali z łóżkami szpitalnymi.

Montaż iluminacji świątecznych w Warszawie

Na nagraniu widać, że kibice dobrze się bawią. Kładą się m.in. na szpitalnych łóżkach, robią sobie zdjęcia.

Jesteśmy na Narodowym w strefie VIP. Tak wygląda szpital covidowy. Weszliśmy tutaj, nikt nic nie wie, przypadkowo, szukaliśmy toalety. I tak to wygląda - słyszymy na filmie.

Zdarzenie skomentował m.in. Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.

Kibice bawią się na terenie Szpitala Narodowego. Mają dostęp do instalacji tlenowej i sprzętu, z którego za 8 dni będą korzystać pacjenci. Najpierw mecz był ważniejszy od szpitala. Teraz okazuje się, że ekipa nieudaczników nie jest w stanie zagwarantować elementarnego bezpieczeństwa - napisał Szczerba.

Do sprawy odniosły się władze PGE Narodowego:

Na profilu społecznościowym "Czujny" w serwisie Facebook w dniu 17 listopada 2021 roku pojawiło się nagranie z przestrzeni PGE Narodowego, w której z uwagi na trwającą pandemię znajdował się punkt szczepień umiejscowiony na powierzchni zamrożonego szpitala tymczasowego CSK MSWiA.

Punkt szczepień każdego dnia odwiedza kilkaset osób przyjmujących szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Przestrzenie te w dniu nagrania materiału były wyłączone z użytkowania i nie były częścią ciągu komunikacyjnego odbywającej się w tym dniu imprezy masowej. Osoby nagrywające wideo w sposób nieuprawniony dostały się do środka. Należy zaznaczyć, że strefa ta była niedostępna dla uczestników wydarzenia. Operator PGE Narodowego ustala, w jaki sposób doszło do tego incydentu - czytamy w oświadczeniu.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała "zabawa" kibiców na PGE Narodowym. Z uwagi na bardzo dużą liczbę przekleństw w nagraniu, w artykule zamieszczamy tylko kadry z filmu.

Kibice w szpitalu covidowym na PGE Narodowym

i

Autor: TT: https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1461096202355855360
Kibice w szpitalu covidowym na PGE Narodowym

i

Autor: TT: https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1461096202355855360
Kibice bawią się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym. Leżą na łóżkach i robią zdjęcia

i

Autor: TT: https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1461096202355855360
Źródło: Kibice bawią się w szpitalu covidowym na PGE Narodowym. Leżą na łóżkach i robią zdjęcia [FOTO]