Joe Biden

i

Autor: Gage Skidmore flickr.com Joe Biden

Joe Biden w Warszawie - gdzie zatrzyma się prezydent USA? Oto najprawdopodobniejsza lokalizacja

2022-03-24 12:44

Prezydent Stanów Zjednoczonych przylatuje do Warszawy. Wizytę Joe Bidena w Polsce zaplanowano na 25 i 26 marca. Gdzie w stolicy zatrzyma się przywódca USA? Znamy najbardziej prawdopodobną lokalizację. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Joe Biden w Warszawie - przylot prezydenta Stanów Zjednoczonych zaplanowano na piątek, 25. marca. Wizyta potrwa do soboty. Joe Biden pojawi się w stolicy Polski tuż po swoim pobycie w Brukseli. Powodem wizyty przywódcy USA jest w głównej mierze sytuacja w Ukrainie. Na spotkaniu z Andrzejem Dudą poruszane będą tematy pomocy Ukrainie i uchodźcom oraz dalszych sankcji nakładanych na Rosję. Choć szczegółowy plan wizyty nie jest ujawniany ze względów bezpieczeństwa, można się domyślać, że harmonogram Joe Bidena będzie napięty. Gdzie zaś będzie mógł odpocząć? Najbardziej prawdopodobne jest jedno miejsce w centrum Warszawy. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Rosjanie w telewizji grożą Europie wojną jądrową

Gdzie zatrzyma się Joe Biden?

Poprzednicy Joe Bidena podczas wizyt w Warszawie zatrzymywali się w jednym z hoteli w centrum. Chodzi o Marriott, tuż przy Dworcu Centralnym. Joe Biden zapewne podtrzyma tę tradycję. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w warszawskim Marriocie nocowała też wiceprezydentka USA Kamala Harris.

Wizyta Joe Bidena w Warszawie - czeka nas paraliż stolicy

Przyjazd prezydenta USA wiąże się z wprowadzeniem wyjątkowych środków bezpieczeństwa. Bezpośrednie otoczenie przywódcy Stanów Zjednoczonych sprawdzać będą agenci Secret Service, a po mieście Joe Biden poruszać się będzie swoją pancerną limuzyną zwaną "bestią". Spodziewać możemy się też śmigłowców patrolujących Warszawę z powietrza i specjalnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia na dachy budynków. Z punktu widzenia mieszkańców najistotniejszą kwestią jest jednak komunikacyjny paraliż stolicy. Okolica Marriottu, czyli ul. Emilii Plater na odcinku od al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej zostanie najprawdopodobniej zamknięta dla pojazdów cywilnych.

Z ruchu wyłączone zostaną też zapewne ulice Czerniakowska, Powsińska, Wiertnicza i Przyczółkowa, które zamknięto podczas wizyty Kamali Harris. Przygotujmy się na gigantyczne korki i komunikację miejską kierowaną na objazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Joe Biden w Warszawie - gdzie zatrzyma się prezydent USA? Oto najprawdopodobniejsza lokalizacja