Guns N' Roses w Warszawie - utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne 20.06

Axl Rose i Stadion Narodowy
Autor: Ed Vill flickr.com / Artur Malinowski flickr.com Axl Rose i Stadion Narodowy

W poniedziałek, 20 czerwca wielkie święto fanów hard rocka. Na stadionie PGE Narodowym gra legendarna grupa Guns N' Roses. W związku z wydarzeniem, konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Saskiej Kępie. Szczegóły w artykule.

Guns N' Roses w Warszawie - koncert, na który czekały tysiące fanów i fanek legend hard rocka już dziś! Axl Rose, Slash, Duff McKagan i reszta składu zagrają na stadionie PGE Narodowym swoje największe przeboje, w tym między innymi "November Rain", "Welcome To The Jungle" czy "Sweet Child O' Mine". Poniedziałkowe wydarzenie to nie tylko wielkie muzyczne święto, ale też spora zmiana w ruchu ulicznym i komunikacji w rejonie Saskiej Kępy. Na czas koncertu wprowadzone zostaną ograniczenia wjazdu na teren w pobliżu stadionu. Ponadto ratusz zachęca do udawania się na miejsce Warszawskim Transportem Publicznym. W dalszej części artykułu dowiecie się, jakie utrudnienia drogowe wystąpią podczas koncertu Guns N' Roses, które ulice będą zamknięte i jak pojedzie komunikacja.

W Żabce robot zrobi Ci hot-doga. To nie film, to rzeczywistość

Ograniczenia wjazdu na Saską Kępę 20.06

W godz. 16:00-20:00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego.

Po zakończeniu koncertu (ok. godz. 22:30), w przypadku, gdy duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

Komunikacja miejska 20.06

Zmiany w ruchu wprowadzane zostają na kilka godziny przed koncertem, by ułatwić fanom wstęp na stadion. Od  godz. 16:00, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Po koncercie, ok. godz. 22:30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo.  Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Po zakończeniu koncertu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!