Gradobicie

i

Autor: Czytelnik Gradobicie

GRADOBICIE w WARSZAWIE - na Mokotowie sypało kulami lodu!

2021-08-10 15:16

Przez Warszawę przetacza się wielka nawałnica! Nasi czytelnicy informują o gradobiciu. Przesłane przez nich zdjęcia pokazują kule lodu i zasypane nimi chodniki. Zobaczcie to w naszym artykule!

Burze z gradem w Warszawie! We wtorek, 10 kwietnia, przez Warszawę zaczęła się przetaczać wielka nawałnica! Obfite opady deszczu występowały na terenie całego miasta. Po godzinie 15 niebo całkowicie zszarzało, a z nieba lunęły strugi wody. To oznacza kolejne podtopienia, utrudnienia w ruchu i interwencje straży pożarnej, gdyż burzy towarzyszy wiatr. W niektórych miejscach sypnęło gradem. Zdjęcia przesłane przez naszych czytelników z Mokotowa pokazują ulicę zasypaną lodowymi kulami. Gradziny miały około 1,5 - 2 cm średnicy. Lodowe kule tych rozmiarów mogą uszkodzić samochód, nie mówiąc już o stwarzaniu zagrożenia dla ludzi.

- W sumie odebraliśmy kilkanaście zgłoszeń. Największe szkody ulewa wyrządziła w Śródmieściu. Wszystkie nasze interwencje dotyczą zalanych pomieszczeń, piwnic i budynków. Interweniujemy m.in. na ulicach:

  • Podchorążych,
  • Ananasowej,
  • Stępińskiej,
  • Śniegockiej,
  • Krasnołęckiej
  • i Bobrowieckiej.
  • Zalane są ulice Ku Wiśle i Bartycka - poinformował Robert Dziubak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.
Urwanie chmury na Mokotowie

Gradobicie w Warszawie - co robić?

Gradobicia mogą wystąpić także w innych rejonach miasta. Zalecamy w miarę możliwości zaparkować samochody w garażach lub na zadaszonych parkingach. Unikajcie parkowania pod drzewami. Urwane przez wiatr gałęzie mogą uszkodzić samochód.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: GRADOBICIE w WARSZAWIE - na Mokotowie sypało kulami lodu!