segregacja

i

Autor: Pixaby Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!

Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!

2021-09-02 13:55

Segregowanie śmieci powinno być dla nas takim samym obowiązkiem, jak Nie wszyscy jednak wiedzą, do którego pojemnika wrzucić poszczególne odpady. Z pomocą przychodzi specjalne wyszukiwarka, którą można znaleźć na stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Jak działa?

Dbać o środowisko można w różny sposób i warto zacząć od codziennych czynności. Chodzi tu m.in. o oszczędzanie wody (np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów), zabieranie na zakupy wielorazowych toreb, czy też niemarnowane żywności. Inną jeszcze ważną kwestią jest segregacja śmieci. Robiąc to w domu, ograniczamy tony odpadów, które zanieczyszczają środowisko - niektóre odpady mogą zostać ponownie wykorzystane. Dzięki temu minimalizujemy zagrożenie dla życia i zdrowia siebie oraz innych osób.

Raport z Anteny, 2.09.2021

Wyszukiwarka odpadów. Czym jest?

Czasami jednak nie wiemy, do którego pojemnika wrzucić nasze odpady. Przypomnijmy, że w wiatach śmietnikowych powinno znajdować się m.in. pięć różnokolorowych koszy: niebieski - papier, zielony - szkło, żółty - plastik, czarny - odpady zmieszane, brązowy - odpady bio. Można też napotkać czerwony pojemnik na metal.

Do jakiego pojemnika wrzucić np. paragon? Okazuje się, że to nie papier - jest on bowiem lakierowany, więc umieszczamy go w pojemniku czarnym. Karton po mleku? Nie, to też nie jest papier. Karton po mleku powinien wylądować w pojemniku żółtym.

Można się pogubić? Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie przygotowało specjalną wyszukiwarkę, dzięki której możecie sprawdzić, w którym pojemniku umieścić dany odpad. Dzięki temu dbanie o środowisko będzie łatwiejsze. Wyszukiwarkę znajdziecie TUTAJ.

Sonda
Czy uważasz, że opłata za śmieci zależna od zużycia wody jest sprawiedliwa?
Źródło: Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy paragon to papier? Pomoże wam specjalna wyszukiwarka!