Syreny alarmowe

i

Autor: Nick Normal flickr.com W zawyją syreny? Dlaczego? Jest ważny powód

Dlaczego wyją syreny 1.10? Strażacy oddają hołd koledze

2022-10-01 16:04

Wszystkie jednostki PSP i OSP w Polsce równo o 18:00 uruchomią syreny alarmowe i sygnały świetlne. W ten sposób uczczą kolegę, który zmarł nagle na służbie. Szczegóły w naszym artykule.

Syreny strażackie uruchomione w całym kraju

Na godzinę 18:00 w sobotę, 1 października zaplanowano uruchomienie syren i sygnałów świetlnych w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie całego kraju. W ten sposób strażacy pożegnają asp. sztab. Jana Biernata, członka KM PSP w Skierniewicach. 42-latek zasłabł dziś podczas działań ratunkowo gaśniczych. Jego życia nie udało się uratować. Informację o śmierci podał w mediach społecznościowych Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W kolejnym tweecie Bartkowiak napisał: "racia strażacy o 18.00 włączmy w jednostkach PSP OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci!

Wieść o śmierci Jana Biernata pojawiła się też na Facebooku skierniewickiej OSP. "Zawsze uśmiechnięty, a także gotowy do pomocy. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem nabytym w trakcie wieloletniej służby. Podczas wspólnych ćwiczeń przekazywał nam ogrom wiedzy, która zostanie z nami na zawsze" - czytamy w komunikacie.

Kolejna śmierć strażaka w ostatnich dniach

To niestety druga nagła śmierć członka Straży Pożarnej w ciągu ostatnich dni. We wtorek, 27 września w taki sam sposób uczczono strażaka z OSP w Balicach, który zginął po tym, gdy w czasie działań ratowniczych został potrącony przez samochód.

Arnold Schwarzenegger w Auschwitz
Źródło: Dlaczego wyją syreny 1.10? Strażacy oddają hołd koledze