Diego Maradona nie żyje. Legendarny piłkarz miał 60 lat

2020-11-25 17:57 jj
Diego Maradona nie żyje
Autor: ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News

Dziennik Clarin poinformował w środę 25 listopada, że zmarł piłkarz Diego Armando Maradona. Informacje potwierdziły również inne argentyńskie media. Piłkarz był zawodnikiem między innymi Barcelony i Napoli.

Diego Armando Maradona był jednym z największych piłkarzy w historii futbolu. El Diez, niedawno przeszedł operację krwiaka mózgu. Zmarł w swoim domu w wieku 60 lat, po ataku serca. Lekarzom nie udało się uratować Argentyńczyka. Maradona zdobył tytuł mistrza świata w 1986 roku i wicemistrza świata w 1990 roku. W drużynie Argentyny zagrał 91 razy. Występując przez siedem lat w SSC Napoli cieszył się ogromną popularnością wśród fanów drużyny. To właśnie z nim klub zdobył dwa mistrzostwa Włoch.

Wzruszające spotkanie piłkarza z koronawirusem z dziećmi

Diego Maradona nie żyje: jak stał się wielkim piłkarzem?

Diego Maradona pisał piłkarską historię XX i XXI wieku. Czarodziej futbolu zasłynął między innymi w ćwierćfinale mundialu 1986 roku, gdzie zdobył bramkę lewą ręką, którą nazwał Ręką Boga. Chwilę później przedryblował rywali, bramkarza i zdobył drugą bramkę. 

Maradona na boisku dokonywał cudów pnąc się na szczyt z biednych dzielnic Buenos Aires. W 1994 roku został zawieszony za stosowanie dopingu. Po zakończeniu kariery nadużywał narkotyków, objadał się i w wieku 40 lat przeszedł atak serca. Lekarzom wtedy udało się go uratować. Diego Maradona wrócił do formy po kuracji odwykowej. W 2008 roku został selekcjonerem reprezentacji Argentyny, z którą wywalczył awans do Mistrzostw Świata 2010 w RPA awansując do ćwierćfinału Mundialu.