Airbus A300-600ST Beluga

i

Autor: pixabay.com "Najbrzydszy" samolot świata

Beluga w Warszawie - najbrzydszy samolot świata lądował na Okeciu [WIDEO]

2021-12-22 9:39

Przez jednych uznawany za najpaskudniejszą maszynę latającą, dla innych jest cudem inżynierii lotniczej. Tak czy siak, nikt nie przechodzi koło niego obojętnie. Zobaczcie nagrania z lądowania Airbus A300-600ST Beluga na lotnisku w Warszawie.

Beluga lądowała w Warszawie! Airbus A300-600ST pojawił się na stołecznym lotnisku na Okęciu 21. grudnia. Choć było to zwykłe lądowanie, jakich każdego dnia na lotnisku Chopina odbywają się dziesiątki, zasługuje ono na szczególną uwagę. Beluga jest bowiem maszyną wyjątkową. Przez swój specyficzny kształt została okrzyknięta najbrzydszym samolotem świata. Beluga to jego potoczna nazwa. Właściwa brzmi zaś Airbus A300-600  Super Transporter. To zmodyfikowana wersja samolotu Airbus A300 przystosowana do transportowania ogromnych ładunków. Do Polski Beluga przyleciała z Marsylii. Na informacje o planowanym locie Airbusa szybko zareagowali wielbiciele lotnictwa. Dzięki ich obserwacjom, do sieci trafiły nagrania z lądowania Belugi. Znajdziecie je w naszym artykule.

Streetworkerzy z zupą dla bezdomnych.

Najbrzydszy samolot świata w Warszawie - obejrzyjcie nagrania!

Nazwa Beluga wzięła się od podobieństwa do białuchy arktycznej - wodnego ssaka o charakterystycznym garbie na głowie. Dzięki powiększonej komorze transportowej A300-600ST może przewozić ogromne ładunki, jak na przykład części kadłubów innych samolotów. Wiele osób uważa samolot za wyjątkowo brzydki i porównuje go do latającego kleszcza, lub słynnego przez swą dyskusyjną urodę Fiata Multipla. Dla innych Beluga jest zaś maszyną wspaniałą właśnie przez swój nietypowy kształt i gabaryty. Niezależnie od postaw, loty Airbusa A300-600ST zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie.

Wielbiciele i wielbicielki lotnictwa czekali na Belugę już przed godziną 21. Samolot przyleciał z lekkim opóźnieniem o 21:13. Tuż po uziemieniu do sieci zaczęły trafiać filmy i zdjęcia. Zobaczycie je poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Beluga w Warszawie - najbrzydszy samolot świata lądował na Okeciu [WIDEO]