Griselda / Sofia Vergara

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

SERIALE

Twórcy "Narcos" nakręcili serial o kokainowej królowej. Szykuje się hit na miarę Escobara?

2023-09-18 11:38

Był król, czas na królową. Griselda Blanco, czyli twórczyni jednego z najbardziej kasowych karteli w historii, doczekała się serialu. "Kokainowa matka chrzestna" słynęła z niesamowitego sprytu, sporych ambicji i jednocześnie przerażającego okrucieństwa. Teraz historię inspirowaną jej życiem zobaczymy na Netfliksie. W głównej roli Sofía Vergara!

Griselda Blanco to postać, która zawstydziła nawet samego Pablo Escobara! Słynna La Madrina nie była byle pionkiem w narkobiznesie, a prawdziwą królową handlu narkotykami. I chociaż zabrzmi to kuriozalnie, to przestępczym biznesem zaczęła się interesować już za dzieciaka. Jeszcze jako dziecko kradła, uciekała z domu, a nawet robiła o wiele gorsze rzeczy. Dama Mafii miała na pieńku z wieloma gangsterami, których później nazywano "kokainowymi kowbojami". Biznes Griseldy generował 80 milionów dolarów amerykańskich miesięcznie, więc nie są to drobniaki. Co więcej, lepiej było nie dotykać tych pieniędzy, bo każda pożyczka i tak kończyła się zazwyczaj śmiercią. La Madrina słynęła z przemocy. I nie chodzi nawet o jej rywali, a dosłownie każdego, kto wyprowadzał ją z równowagi. Ostatecznie zginęła w 2012 roku w Medellin, mając 69 lat. Dostała dwukrotnie postrzelona w głowę przez przejeżdżającego motocyklistę.

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

"Griselda" na Netflix. Ile odcinków? Jaka obsada?

"Griselda" to serial inspirowany życiem Griseldy Blanco, czyli jak już sobie wspomnieliśmy, przebiegłej i ambitnej kolumbijskiej businesswoman, ale także oddanej matki, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w historii. Blanco charakteryzowała się zabójczą mieszanką uroku osobistego i niespodziewanej gwałtowności, dzięki czemu była w stanie odnaleźć się zarówno w sprawach rodzinnych, jak i w biznesie, co zapewniło jej przydomek "matki chrzestnej". Serial Netfliksa składa się łącznie z 6. odcinków, a w główną rolę wcieliła się Sofía Vergara. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie? Tak prezentuje sie obsada:

 • Sofía Vergara jako Griselda Blanco
 • Alberto Guerra (stała obsada serialu)
 • Vanessa Ferlito jako Maria Gutierrez
 • Martin Rodriguez jako Rivi Ayala
 • Alberto Ammann jako Alberto Bravo
 • Christian Tappan jako Arturo Mesa
 • Diego Trujillo (gościnie)
 • Paulina Dávila (gościnnie)
 • Gabriel Sloyer jako Raul Diaz
 • Juliana Aidén Martinez jako June Hawkins
 • José Zúñiga jako Amilcar

Serial "Griselda" - kiedy premiera?

Sofia Vergara nie tylko wciela się w tytułową bohaterkę, ale wspólnie z Luisem Balaguerem jest również producentką wykonawczą. Nad tym projektem pracowała przez 8 ostatnich lat, aż ostatecznie projekt przejął serwis Netflix. Oprócz Vergary w projekcie wziął również udział jej rodak, Kolumbijczyk Andrés Baiz, który wyreżyserował wszystkie odcinki. Projekt jest jednym z najnowszych dzieł scenarzysty i producenta Erica Newmana w ramach jego umowy ramowej ze streamingowym gigantem. Showrunnerem i scenarzystą jest Ingrid Escajeda, a na liście producentów znaleźli się też Doug Miro i Carlo Bernard. Premiera serialu dramatycznego "Griselda" będzie miała miejsce w styczniu 2024 roku. Oczywiście na Netflix.

Źródło: Twórcy "Narcos" nakręcili serial o kokainowej królowej. Szykuje się hit na miarę Escobara?