"Ród smoka": przed nami kolejny przeskok czasowy i wymiana obsady. Kogo pożegnamy tym razem?

2022-09-29 10:41 Natalia Nowecka
Ród smoka: przed nami kolejny przeskok czasowy i wymiana obsady
Autor: materiały prasowe HBO Max "Ród smoka": przed nami kolejny przeskok czasowy i wymiana obsady

"Ród smoka" znów wymieni części obsady. Za nami pierwszy poważny (bo aż 10-letni) przeskok czasowy, który dla części widzów okazał się dość bolesny. Wymiana dwóch głównych aktorek była jednak konieczna, a teraz nadchodzi kolejna mała rewolucja. Które postacie tym razem otrzymają nowe oblicza i o ile lat do przodu posunie się fabuła?

Zanim "Ród smoka" zadebiutował na antenie HBO, ostrzegałam was, że preguel "Gry o tron" będzie miał wiele wspólnego z "The Crown". Wydarzenia ukazane w pierwszym sezonie rozgrywają się bowiem na przestrzeni 28 lat, zatem liczne przeskoki czasowe i konsekwentne wymienianie obsady, były zwykłą koniecznością. Mam jednak dobre wieści - znajdujemy się obecnie na wysokości siódmego odcinka i przed nami już tylko jedna drastyczna zmiana. Później wszystko toczyć się będzie powoli, tak, jak w starej dobrej "Grze o tron".

"Ród smoka": przed nami kolejny przeskok czasowy i wymiana obsady

W ósmym odcinku "Rodu smoka" akcja ponownie przeskoczy o około 10 lat i poznamy wówczas starsze (i już docelowe) wersje synów królowej Alicent i księżniczki Rhaenyry. Zanim zaczniecie panikować, uspokajam - w ich przypadku nie ma już mowy o zmianie obsady, zatem Olivia Cooke i Emma D'Arcy zostają z nami na stałe. Inaczej sprawa wygląda w kwestii ich dzieci. 

W księcia Aegona Targaryena, którego obecnie gra Ty Tennat, wcieli się brytyjski aktor Tom Glynn-Carney, zaś jego brata Aemonda zagra znany z "The Last Kingdom" Ewan Mitchell, zastępując tym samym młodziutkiego Leo Ashtona. Recasting nie ominie też Jacaerysa i Lucerysa Velaryonów, którzy otrzymają oblicza Harry'ego Colletta i Elliota Grihaulta, a także córek Daemona i Laeny - Rhaeny i Baeli - które zagrają Phoebe Campbell i Bethany Antonia. Na tym skończą się wymiany obsadowe i przygody z przeskokami czasowymi. 

"Ród smoka": ile sezonów planują twórcy?

Pierwsza seria "Rodu smoka" liczy łącznie 10 odcinków i już wiemy, że nie będzie ostatnią. HBO oficjalnie zamówiło drugą odsłonę, a twórcy planują ponoć realizację trzech, maksymalnie czterech sezonów. Taki rozkład opowieści ma wiele sensu, zważywszy na fakt, iż Taniec Smoków, czyli wojna, który wybuchnie u schyłku obecnego sezonu, trwa zaledwie dwa lata. Niestety, na premierę kolejnego sezonu poczekamy raczej długo i na debiut w 2023 roku nie mamy co liczyć. 

Sonda
"Ród smoka": co sądzisz o dotychczasowych odcinkach prequela "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają