Koszmar minionego lata

i

Autor: Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection/Everett Collection

"Koszmar minionego lata" powróci i znowu zacznie straszyć. Obsada horroru mocno zaskakuje!

2023-02-07 15:25

Kultowy horror powraca z kolejną częścią. "Koszmar minionego lata" dostanie nową kontynuację, a do obsady wrócą gwiazdy oryginału z 1997 roku. Czy to ma szansę się udać? Przypomnijmy, że ostatni tytuł zebrał mieszane recenzje i nie trafił w gusta wielu fanów.

Koszmar minionego lata zadebiutował w 1997 roku i opowiadał o grupce przyjaciół, która przez przypadek potrąciła samochodem tajemniczego mężczyznę w pelerynie. Zdecydowali, że nie zadzwonią na policję, a ciało wrzucą do morza. Bohaterom wcale nie przeszkadzał fakt, że potrącony daje lekkie oznaki życia. Dokładnie rok po tym wydarzeniu jedna z bohaterek dostaje list o treści "Wiem, co zrobiłaś zeszłego lata". I tutaj zaczyna się cała przygoda, w której znajomi próbują znaleźć nadawcę anonimu. Na fali popularności twórcy zdecydowali nakręcić dwie kontynuacje, które miały swoje premiery w 1998 i 2006 roku. Teraz nadchodzi kolejna!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć. TOP10 żelaznej klasyki kina grozy

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

Koszmar minionego lata powraca!

Po niezbyt udanym reboocie, który pojawił się na platformie Amazon Prime Video, postanowiono nakręcić jeszcze jeden film, który będzie bezpośrednią kontynuacją. Twórcy nie powiedzieli jednak, czy nadchodzący projekt ma być sequelem "Koszmaru minionego lata", czy "Koszmaru następnego lata". Wiemy jednak, że na pewno nie będzie to remake, reboot i spin-off. Za kamerą stanie Jennifer Kaytin, czyli scenarzystka "Thor: Miłość i grom", a skrypt napisze Leah McKendrick. Za całość będzie odpowiedzialne studio Sony. 

Gwiazdy z "Koszmaru minionego lata" w obsadzie nowego filmu

Twórcy, żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, ogłosili, że w kontynuacji mają pojawić się gwiazdy oryginału z 1997 roku - Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr. Oczywiście nie zabraknie nowych twarzy i bohaterów, ale produkcja nie zdradziła jeszcze żadnych szczegółów, ponieważ ekipa jest ciągle kompletowana. Myślicie, że tym razem uda się zrealizować dobry horror i przywrócić dobre imię serii?

Sonda
Kontynuacja filmu "Koszmar minionego lata" to dobry pomysł?
Źródło: "Koszmar minionego lata" powróci i znowu zacznie straszyć. Obsada horroru mocno zaskakuje!