IO Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara! O czym jest film i gdzie go obejrzeć?

i

Autor: materiały prasowe; Pixabay IO Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara! O czym jest film i gdzie go obejrzeć?

„IO” Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara! O czym jest film i gdzie go obejrzeć?

2023-01-24 15:27

„IO” Jerzego Skolimowskiego reprezentuje nasz kraj w wyścigu oscarowym - ta poruszająca produkcja otrzymała nominację w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Z kim przyjdzie jej rywalizować i kiedy poznamy wyniki? O czym w ogóle jest film? Wyjaśniamy wszystkie szczegóły.

Polski film powalczy w tym roku o Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Mowa o „IO” Jerzego Skolimowskiego, czyli przejmującej i pełnej metafor opowieści o osiołku. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu, serdecznie polecamy to nadrobić.

IO - polski film nominowany do Oscara 2023. Kiedy odbędzie się gala?

„IO” powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy i konkurować będzie z następującymi produkcjami: „Na Zachodzie bez zmian” (Niemcy), „Argentyna, 1985” (Argentyna), „Blisko” (Belgia) i „Cicha dziewczyna” (również Belgia).

95. gala rozdania Oscarów odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 roku, w godzinach 1:00-4:00 czasu polskiego, w słynnym w Dolby Theatre w Los Angeles w Kalifornii. Uroczystość poprowadzi słynny prezenter telewizyjny, Jimmy Kimmel.

IO – o czym jest polski kandydat do Oscara?

Dzieło Jerzego Skolimowskiego to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

IO – gdzie obejrzeć film?

„IO” dostępny jest do obejrzenia online. Można go wypożyczyć za opłatą w takich serwisach jak Player, Canal+ premiery i e-kinopodbaranami.pl.

Sonda
Czy Oscary są dla Ciebie ważne?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: „IO” Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara! O czym jest film i gdzie go obejrzeć?