Gladiator 2 - data premiery ujawniona. O czym opowie film?

i

Autor: DreamWorks SKG/Universal Pictures/Scott Free Productions/Collect/ East News Gladiator 2 - data premiery ujawniona. O czym opowie film?

„Gladiator 2” ma już datę premiery! Sequel przedstawi nam dalsze losy jednego z bohaterów

2023-02-04 13:26

„Gladiator 2” naprawdę powstaje i wiemy nawet, kiedy zawita na ekranach. Kontynuacja ikonicznego dzieła Ridleya Scotta została znienawidzona przez widzów jeszcze na długo przed swoim powstaniem – czy reżyser udowodni, że malkontenci się mylili?

„Gladiator” to dzieło – nie bójmy się tego słowa – kultowe i w niektórych kręgach uznawane za opus magnum Ridleya Scotta (osobiście jestem team „Obcy”, ale co kto woli). Nic zatem dziwnego, że ogłoszenie kontynuacji, która na ekranach zwita niespełna 25 lat po debiucie oryginału, spotkało się z dość znacznym oporem ze strony środowiska fanowskiego. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę zwieńczenie historii Maximusa. No bo o czym miałby opowiadać „Gladiator 2”? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta.

„Gladiator 2” ma już datę premiery. Sequel przedstawi nam dalsze losy Lucjusza

W pierwszym „Gladiatorze” Lucjusz był jedynie dzieckiem, a jednak jego jestestwo miało dla fabuły kluczowe znaczenie. To jego Kommodus widział jako swojego następcę i to troska o jego życie skłoniła Lucillę do pomocy Maximusowi. Teraz zaś Ridley Scott przedstawi nam jego dalsze losy, a w dorosłą wersję Lucjusza wcieli się nominowany w tym roku do Oscara Paul Mescal („Aftersun”, „Normalni ludzie”).

Za kamerą stanie oczywiście sam Scott, zaś opracowaniem scenariusza zajął się David Scarpa. Panowie współpracowali już ze sobą przy okazji „Napoleona” i „Wszystkich pieniędzy świata”. Jak im pójdzie tym razem? Przekonamy się 22 listopada 2024 roku, kiedy „Gladiator 2” wkroczy na ekrany.

Sonda
Gladiator 2 - czy sequel to dobry pomysł?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: „Gladiator 2” ma już datę premiery! Sequel przedstawi nam dalsze losy jednego z bohaterów