Dominika Barabas odpala 'Trotyl' [WIDEO]

2020-10-28 15:01
Ilustracja do artykułu
Autor: materiały prasowe

Piosenka "Trotyl" powstała jako dzieło kolektywnej współpracy. Podczas Songwriter Camp ZAiKS Dominika współpracowała z Mateuszem Brzostowskim i Pawłem Harańczą.

Gdy wpadła na pomysł piosenki, kazała im się ewakuować, "Trotyl" szykował się do wybuchu. Gdy opadł kurz po twórczym wybuchu, panowie wrócili do współpracy.

MARILYN MANSON WZIĄŁ ŚLUB. KIM JEST WYBRANKA ARTYSTY?

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Jednakże kilka godzin później, na moją prośbę, moi chłopcy - nie potrafię inaczej, niż w tak pieszczotliwy sposób określać muzyków z którymi tworzę wrócili do studia, by pomóc mi ukończyć dzieło. I na szczęście do dziś żaden z nich nie żywi urazy z powodu nagłego i bezpardonowego wygnania (śmiech). Stworzyliśmy niezłe COŚ! - Dodaje na końcu Dominika.

NOWY BOND TRAFI TYLKO NA PLATFORMY STREAMINGOWE? ILE W TYM PRAWDY?

Utwór "Trotyl" to muzyczna i słowna zabawa. Mamy tu popową dynamikę, która niespodziewanie rozlewa się w przestrzennym brzmieniu mniej więcej w połowie utworu. Tekst jest zaczepny, oparty na osi relacji miłosnej. Zabawa słowem rzuca słuchacza z miejsca intymnej relacji, do wyrachowanej gry, żeby zakończyć słodkim "przecież nie ja...".

Wideo jest intrygujące. Animacje świetnie oddają atmosferę utworu. Fantazja twórców, obrazy, kolorystyka, dynamika zachwyca. Teledysk oglądałem z ogromną przyjemnością.