“365 dni” najgorszą trylogią filmową w dziejach

i

Autor: NEXT FILM “365 dni” najgorszą trylogią filmową w dziejach

Polskie kino

Kolejny sukces “365 dni”. To oficjalnie najgorsza trylogia w dziejach

2023-09-17 14:23

Echa sukcesu tudzież porażki (zależy, z której strony patrzymy) serii filmów “365 dni” nie cichną. Adaptacja poczytnych powieści autorstwa Blanki Lipińskiej zostały zmiażdżone przez widzów i krytyków, ale nie można odmówić im popularności. A przynajmniej pierwszym dwóm odsłonom.

O “365 dni” było głośno również poza granicami naszego kraju. Zagraniczni, w tym topowi, krytycy rozpisywali się nad miałkością scenariusza, drewnianym aktorstwem, koszmarnymi dialogami, groteskową ścieżką dźwiękową, czy wreszcie szkodliwą i kretyńską fabułą. Wszyscy hejtowali twórczość Lipińskiej, ale wciąż oglądali – pierwsza część pobiła nawet jeden z rekordów Netfliksa.

SPRAWDŹ TEŻ: Koszmarne polskie filmy, które pokochali widzowie. TOP 5 niezasłużonych hitów

“365 dni” najgorszą trylogią filmową w dziejach

Teraz “365 dni” zaliczyło kolejny “sukces” – serwis Rotten Tomatoes donosi, że zgodnie z ich statystykami seria polskich erotyków to oficjalnie najgorsza a.k.a najniżej oceniana trylogia filmowa w dziejach kina. Co ciekawe, druga część (“365 dni: Ten dzień”) zajęła 7. miejsce na liście najgorszych sequeli, zaś trzecia (“Kolejne 365 dni”) 16. Wszystkie trzy filmy nie otrzymały ani jednej pozytywnej recenzji od krytyków.

“365 dni” – o czym są filmy na podstawie książek Blanki Lipińskiej i gdzie można je obejrzeć?

Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z tymi tworami filmo-podobnymi donosimy, że “365 dni” to opowieść o zaniedbywanej przez swojego partnera młodej Polce imieniem Laura, która podczas wakacji a Sycylii zostaje porwana przez lokalnego gangstera. Ten, po uszy w niej zakochany, obwieszcza, iż daje jej tytułowe 365 dni na odwzajemnienie jego uczuć, w przeciwnym wypadku puści ją wolno. Całość, tj. wszystkie trzy filmy, dostępna jest na Netfliksie, który na pewnym etapie wykupił prawa do tej marki.

Jak dobrze znasz serię "365 dni"?

Pytanie 1 z 9
Gdzie poznają się Laura i Massimo?
365 dni: Ten dzień
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7
Źródło: Kolejny sukces “365 dni”. To oficjalnie najgorsza trylogia w dziejach