Paul McCartney, Stevie Nicks i cover The Rolling Stones na najnowszym albumie Dolly Parton! Co wiemy o Rock Star?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Getty Images/Frank Micelotta/PictureGroup for BCL/Shutterstock/Rex Features/East News/Materiały prasowe Szczegóły nowego albumu Dolly Parton

Paul McCartney, Stevie Nicks i cover The Rolling Stones na najnowszym albumie Dolly Parton! Co wiemy o "Rock Star"?

2023-01-24 13:24

Dolly Parton intensywnie przygotowuje się do wydania nowego albumu studyjnego. Tym razem legendarna artystka country postanowiła uczcić fakt wyróżnienia jej przez Rock & Roll Hall of Fame i nagrać krążek rockowy! Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy miałby on ujrzeć światło dzienne, to poznajemy jego kolejne szczegóły!

W listopadzie 2022 roku Dolly Parton była jedną z gwiazd ceremonii włączenia artystów, artystek i zespołów do legendarnego Rock & Roll Hall of Fame. Jedna z najbardziej znanych na świecie wokalistek country została wybrana w powszechnym głosowaniu i dołączyła go grona słynnych gwiazd rocka - początkowo Dolly była onieśmielona samą nominacją i prosiła o jej wycofanie. Gdy jednak tego nie uczyniono, a ona sama została jedną ze zwyciężczyń, postanowiła przyjąć wyróżnienie i zrobić z nim to, co najlepsze. Jeszcze przed ceremonią Parton powiedziała, że w związku z całą sytuacją nagra pierwszą w swojej karierze naprawdę rockową płytę, która została zatytułowana Rock Star, na uroczystej gali zaś zagrała na gitarze i zaśpiewała pierwszy utwór z płyty, Rockin'. Już jakiś czas temu gwiazda zdradziła także, że na wydawnictwie znajdzie się jej nowa, rockowa wersja kompozycji Stairway to Heaven, cover Purple Rain i duety ze Stevem Perrym i Stevenem Tylerem. Co jeszcze czeka nas na Rock Star?

Paul McCartney i Stevie Nicks na nowej płycie Dolly Parton

Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy miałby się ukazać album, to Dolly co i rusz zdradza jego kolejne szczegóły. Artystka udzieliła ostatnio wywiadu dla amerykańskiego "The View", w którym to powiedziała, że kolejnymi gośćmi na jej płycie są Paul McCartney, Cher Stevie Nicks (Panie podzieliły się nawet wspólnym zdjęciem ze studia). Co ciekawe, Dolly i ex Beatles wykonać mają wspólnie nową wersję... Let it Be! To jednak nie wszystko! Na zapowiedzianym już coverze (I Can't Get No) Satisfaction, swoich głosów użyczą P!nk i Brandi Carlile. Dolly zdradziła też, ze robi co w jej mocy, by na krążku pojawił się także duet z Mickem Jaggerem, wszystko jednak jest w toku.

Przy jakiej muzie płaczą prowadzący Eski ROCK?| Dobrze Rockuje #2