Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska. Tego słuchaliśmy w ostatnich miesiącach

2022-12-30 11:30

Zaczęliśmy od zagranicznych - tym razem pora na nasze, polskie! Na rodzimym rynku brzmień rockowych, metalowych i szeroko rozumianych alternatywnych, działo się w 2022 roku naprawdę sporo. Jakie albumy są jednak kluczowe, te najlepsze, które grały w naszych słuchawkach częściej, niż inne? Sprawdźcie naszą listę najlepszych polskich albumów 2022 roku!

Przedstawiliśmy już nasze redakcyjne podsumowanie tego, co w 2022 roku działo się na zagranicznym rynku. Choć naprawdę nie było to łatwe, gdyż artyści mieli wyjątkowo twórcze miesiące i wydali wiele świetnych płyt, to udało nam się wybrać piętnaście najlepszych, naszym zdaniem, rokowych i metalowych albumów, które ukazały się w mijających miesiącach. 

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska. Tego słuchaliśmy w ostatnich miesiącach

Po zagranicy czas na nasze własne podwórko! Na polskich rynku działo się nie mniej i naprawdę równie ciekawie, co na światowym rynku. Najlepszym tego przykładem jest wybrana przez nas piętnastka rockowych i metalowych krążków rodzimych artystów, artystek i zespołów. Jakie płyty, wydane w 2022 roku, wybraliśmy jako najlepsze? Sprawdź je w naszej galerii!