Lemmy dostanie swój pomnik? Rzeźba miałaby stanąć w szczególnym miejscu

i

Autor: Splash/Hasan & Partners/Valio/EAST NEWS Lemmy Kilmister zostanie wyróżniony w rodzinnym mieście

Lemmy dostanie swój kolejny pomnik? Rzeźba miałaby stanąć w szczególnym miejscu

2023-11-15 11:45

Choć w tym roku minie już osiem lat od nagłej śmierci Lemmy'ego Kilmistera, to pamięć o legendzie heavy metalu nadal jest szczególnie żywa wśród jego fanów, Artysta wciąż jest upamiętniany na różne sposoby, także na tegorocznym Wacken Open Air. Wygląda na to, że muzyk dostanie swój, kolejny już, pomnik!

Osiem lat temu, dokładnie 24 grudnia, fani metalu nie tylko obchodzili Wigilię, ale też świętowali okrągłe, siedemdziesiąte urodziny legendy gatunku, Lemmy'ego Kilmistera. Świat pogrążył się w ogromnym szoku i wielkiej żałobie zaledwie cztery dni później, gdy do wiadomości publicznej trafiła zupełnie niespodziewana wiadomość o śmierci lidera Motörhead. Dość szybko okazało się, że zaledwie dwa dni po urodzinach - a więc także na dwa dni przed śmiercią - u Lemmy'ego zdiagnozowano raka prostaty z licznymi przerzutami.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Fani wciąż pamiętają o Lemmym

Tak nagła i niespodziewana śmierć Kilmistera sprawiła, że fani nie mieli szansy w żaden sposób się z nim pożegnać, przetrawić i pogodzić się z myślą, że ich idol jest ciężko chory i walki tej może nie wygrać, trzeba więc być przygotowanym na najgorsze. To właśnie dzięki wielbicielom Lemmy'ego pamięć o nim jest wciąż tak szczególnie czczona i żywa. Przypominamy, że na tegorocznym Wacken Open Air miała miejsce cała, niezwykle szczególna ceremonia. Zorganizowany został pochód z udziałem uczestników imprezy i byłych muzyków Motörhead, Phila Campbella i Mikkey'a Dee, który zakończony został złożeniem prochów muzyka na terenie Wacken Open Air.

Powstanie kolejna rzeźba Lemmy'ego?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec upamiętnień artysty. Okazuje się, że mieszkańcy miasta Stoke-on-Trent, w którym Lemmy przyszedł na świat, przedłożyli przed Radą tego miasta wniosek o zgodę na wybudowanie nowego pomnika Lemmy'ego! Za jego projekt miałby odpowiadać lokalny artysta Andy Edwards, twórca słynnej rzeźby The Beatles, znajdującej się w Liverpoolu.

Według wstępnych planów, rzeźba prezentowała by Lemmy'ego przed mikrofonem z gitarą basową w ręku, ustawionego na cokole, na którym wybite zostałoby logo Motörhead, bio Kilmistera i nazwiska fanów i artystów, którzy wspierają cały projekt. Szacuje się, że całość miałaby ok. 2,5 metra wysokości i stanęłaby w centrum miasta. Pomnik to jednak dopiero początek - docelowo pomysłodawcy chcą, by w okolicy powstała specjalna kawiarnia i centrum dla fanów Lemmy'ego. Projekt posągu można zobaczyć tu.