Glenn Hughes ostro krytykuje muzyków Deep Purple
W 2016 roku do Rock and Roll Hall of Fame została wprowadzona, przez Larsa Urlicha z Metalliki, formacja Deep Purple. Na scenie pojawili się, rzecz jasna, wokalista Ian Gillan, basista Roger Glover czy perkusista Ian Paice. W trakcie uroczystości obecni byli także wokalista David Coverdale oraz basista i wokalista Glenn Hughes, którzy byli w składzie zespołu w latach 1973-1976.
Ten ostatni, w nowym wywiadzie dla "Guitar Interactive Magazine", został zapytany o swoje wspomnienia związane z wprowadzeniem grupy do Salonu Sławy.
– Nigdy więcej nie będę z nimi rozmawiać, ponieważ byli niegrzeczni. Zarówno Roger, Ian, jak i Gillan byli niegrzeczni wobec Davida i mnie. To było bardzo bolesne. Właściwie mnie to nie obchodziło, bo wiedziałem, że byli niegrzeczni od samego początku. Byłem tam jedynym trzeźwym facetem. Nie obchodzą mnie ci goście. Gillan był wobec mnie niegrzeczny na scenie, odbierając nagrodę. Poszedłem mu pogratulować. Spojrzał mi w oczy, jakbym nie istniał. Facet ma ze mną problem i kropka. Żal mi go. Było mi przykro z powodu jego żony [kobieta zmarła w 2022 roku - przyp. red.]. Chciałem się z nim skontaktować, ale nie chciał mnie znać – powiedział Hughes.
Muzyk dodał, że od dawna chciał nawiązać przyjaźń z Gillanem. Relacja jednak wciąż pozostaje, delikatnie rzecz ujmując, szorstka. – Przez ostatnie 40 lat próbowałem nawiązać z nim jakąś przyjaźń. On nie chce mnie znać. David Coverdale i ja dla niego nie istniejemy. Życzę mu wszystkiego najlepszego, ale nie mam już czasu na takie zachowanie – podsumował.
Przypomnijmy, że Hughes wziął udział w nagrywaniu trzech albumów Deep Purple: "Burn" (1974), "Stormbringer" (1974) oraz "Come Taste the Band" (1975).
Nowy album od Black Country Communion
Ostatnio na rynku ukazał się długo oczekiwany nowy studyjny album supergrupy Black Country Communion, w której śpiewa i gra na basie Glenn Hughes. W składzie są także: perkusista Jason Bonham, klawiszowiec Derek Sherinian, oraz gitarzysta Joe Bonamassa. Na płycie, zatytułowanej "V", znalazło się 10 premierowych kompozycji.
Formacja Black Country Communion powstała w 2009 roku. We wrześniu 2010 roku na rynku ukazał się ich debiutancki album - "Black Country". Grupa szybko uwinęła się z kolejnymi dwoma studyjnymi płytami - "2 (2011) i "Afterglow" (2012) - a później zawiesiła swoją działalność. W 2013 z szeregów BCC odszedł Bonamassa. Glenn Hughes ogłosił natomiast rozwiązanie zespołu, gdyż gitarzysta zabronił pozostałym muzykom występować pod tym szyldem bez niego. Formacja jednak powróciła w 2016 i wydała kolejny album, "BCCIV" (2017). Na jego następcę fani musieli czekać jednak aż siedem lat.