Chester Bennington śpiewający Slipknota i w duecie z Chrisem Cornellem? Kolejne działanie sztucznej inteligencji

i

Autor: Dafydd Owen / Avalon/Photoshot/East News/Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/East News Jak brzmi Chester Bennington w repertuarze Slipknota?

Chester Bennington śpiewający Slipknota i w duecie z Chrisem Cornellem? Kolejne działanie sztucznej inteligencji

2023-05-05 10:26

Sztuczna inteligencja coraz bardziej wkracza w różne przestrzenie naszego życia, szczególnie dotyczy to sfery zawodowej. Obecnie podchodzi się do tego narzędzia jako do pewnego rodzaju ciekawostki. Nie inaczej ma się to w świecie muzyki, biorąc pod uwagę fakt, że system ten jest w stanie stworzyć utwory z głosami nieżyjących wokalistów...

O sztucznej inteligencji mówi się z dnia na dzień coraz więcej. System ten na dobre wkroczył także do świata muzyki. Spore kontrowersje budzi fakt, iż na platformy streamingowe trafiają utwory, rzekomo nagrane przez największe współczesne gwiazdy, w rzeczywistości jednak wygenerowane właśnie przez SI. Nim jednak dojdzie do wykrycia błędu, numer taki jest w stanie osiągnąć ogromną popularność w social mediach. Aspekt ten jest problematyczny zarówno dla wytwórni i samych artystów, jak i fanów - coraz głośniej mówi się o kwestii konieczności regulacji działań sztucznej inteligencji.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Chester Bennington w repertuarze Slipknota według sztucznej inteligencji

Kolejnym powszechnym zjawiskiem, do którego wykorzystywana jest sztuczna inteligencja, jest tworzenie utworów, póki co są to głównie covery, w których słychać wokal... nieżyjących artystów! W sieci coraz większą popularność zyskuje nowa wersja klasycznego numeru Slipknota, Snuff, w którym jednak pojawia się śpiew... Chestera Benningtona! Nietypowy eksperymenty jest efektem działania użytkownika @AIcovers88, który na swoim kanale w serwisie YouTube AI Remixes udostępnia powstałe nagrania. To jednak nie wszystko - użytkownik @AIcovers88 podzielił się także wideo, w którym postanowił stworzyć duet Chestera i Chrisa Cornella. Panowie "śpiewają" razem utwór The Promise. Jak prezentują się te eksperymenty? Sprawdź nagrania poniżej!