Slayer - 5 ciekawostek o albumie "South of Heaven" | Jak dziś rockuje? - EskaROCK.pl
Magnifying Glass Plus Powiększ zdjęcie
Sprawdź w galerii >>>

Sprawdź w galerii >>>

Autor: mat. prasowe
Rozwiń

Ukłon dla Judas Priest

Na krążku South of Heaven znalazł się także jeden cover, a mianowicie Dissident Aggressor z repertuaru Judas Priest. Oryginalnie ten utwór pochodzi z albumu Sin After Sin z 1977. 

Rozwiń
foto:
Rozwiń

Obudzony Araya

Na pierwszy trzech albumach wokalista i basista Tom Araya był podpisany tylko przy dwóch tekstach (jako współautor). Na South of Heaven, pod tym kątem, mocno się zaangażował. To on odpowiada chociażby za utwór tytułowy czy Mandatory Suicide. Araya skupił się przede wszystkim na opisywaniu otaczającej, często niewesołej, rzeczywistości. 

Rozwiń
foto:
Rozwiń

Prowokacja okładką singla

Kompozycja Mandatory Suicide dotyczy wojny. Została ona zainspirowana antywojennymi filmami (np. Pluton). Niestety, tytuł przez wielu został źle odczytany. Nie brakowało osób, które oskarżyły zespół o podżeganie do samobójstwa. Muzycy postanowili więc dolać oliwy do ognia i rozesłali do mediów singiel opatrzony okładką, na której widać... młodego chłopaka, który się powiesił. 

Rozwiń
foto:
Rozwiń

Złoto dla dwóch płyt

Album South of Heaven uzyskał certyfikat złotej płyty w USA 20 listopada 1992 roku. Dokładnie tego samego dnia, co Reign in Blood z 1986. 

Rozwiń
foto:
Rozwiń

Najgorszy utwór w dyskografii

Zespół nigdy nie zagrał na żywo utworu Cleanse the Soul. Taka decyzja wcale nie dziwi. Zważywszy, że Kerry King uważa ten numer za najgorszy w dorobku Slayera 

Rozwiń
foto:
Powrót
Sprawdź w galerii >>>
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...
powiększone zdjęcie
email