
Najciekawsze miejsca na odpoczynek na Podlasiu. Tu warto przyjechać w ramach bonu turystycznego
Źródło: UMWP/Kamil Timoszuk

Cisowa Góra
Zwana także "Suwalską Fudżi-jamą". Leży na terenie wsi Gulbieniszki w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Wznosi się na wysokość 256 m n.p.m. i ma charakterystyczny kształt przypominający stożek krateru wulkanu - stąd jego potoczna nazwa. Cisowa Góra jest świetnym miejscem, skąd można zacząć zwiedzanie całej Suwalszczyzny. W pobliżu prężnie działa agroturystyka, gdzie znajdziecie dogodne miejsce na nocleg.
Źródło: Mapy Google

Hajnówka
Ostatnia tak duża miejscowość przed granicą z Białorusią i jednocześnie brama do Puszczy Białowieskiej. W Hajnówce znajdziecie sporo atrakcji turystycznych (jak lasy do spacerów czy trasy rowerowe oraz kolej wąskotorowa), ale bliska lokalizacja do Brańska, Bielska Podlaskiego czy nawet Białegostoku sprawia, że może być miejscem, skąd zaczniecie swoją podróż po Podlasiu. A bliskość Puszczy Białowieskiej i klimat mniejszego miasta sprawi, że odpoczniecie od zgiełku.
Źródło: Wikimedia Commons

Suwałki
To największe miasto historycznej Suwalszczyzny, położone na szlaku handlowym i turystycznym (przez miasto przebiega droga szybkiego ruchu Via Baltica i trasa kolejowa Rail Baltica). W związku z tym bez trudu dotrzecie do tego rejonu na kilka sposobów, skąd będziecie mogli ruszyć w inne części Suwalszczyzny i Podlasia. Polecamy jednak na dłużej zostać w Suwałkach, bo sporo tu ciekawych zabytków oraz terenów wokoł miasta.
Źródło: Wikimedia Commons

Drohiczyn
To jedno z najstarszych miast na Podlasiu, które doskonale możecie znać z dużego ekranu. W Drohiczynie kręcono filmy "Panny z Wilka", "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Faustyna" oraz odcinki seriali "Nad Niemnem" i "Ojciec Mateusz". Bliska odległość od Warszawy (2h jazdy samochodem) oraz niesamowity klimat wraz z dobrze zachowanymi zabytkami sytuują miasto w czołówce atrakcji koniecznych do odkrycia na Podlasiu.
Źródło: Wikimedia Commons

Augustów
Leży nad rzeką Nettą, pomiędzy 7 jeziorami: Necko, Białym, Rospuda Augustowska, Sajenek, Sajenko, Studzieniczne i Sajno. Dlatego jest to idealne miejsce na Podlasiu dla fanów odpoczynku nad wodą. A lokalizacja idealnie podpasuje również fanom zwiedzania i odkrywania, bo w pobliżu Suwałk jest Augustów, niedaleko nad Mazury, a i do Białegostoku da się szybko dojechać.
Źródło: Wikimedia Commons

Tykocin
Perełka Podlasia. W Tykocinie przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. Duża liczba zabytków, a przede wszystkim zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta, z widoczną do dzisiaj granicą części żydowskiej, z oryginalną synagogą powoduje, że miasto to gratka nawet dla najbardziej wybrednych turystów.
Źródło: Wikimedia Commons

Supraśl
Siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej i dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu (walory ekologiczne miasta, czystość powietrza, brak ośrodków przemysłowych, mikroklimat i bogatym złożom borowin). Kolejne miasto bajeczka Podlasia, gdzie się nie tylko inaczej oddycha, ale również wyjątkowo odpoczywa.
Źródło: Wikimedia Commons

Szlak Dębów Królewskich w Starej Białowieży
Miejsce obowiązkowe na turystycznej mapie Podlasia, ale przede wszystkim Puszczy Białowieskiej. Tutaj przespacerujesz się w otoczeniu wyjątkowej przyrody.
Źródło: Wikimedia Commons

Kraina Otwartych Okiennic
Niezwykła kraina położona na południe od Białegostoku, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Jeśli chcesz poczuć klimat Podlasia sprzed 60 lat i dowiedzieć się o jego kulturze, to właśnie wizyta w Trześciance, Socach i Puchłach jest obowiązkowa.
Źródło: Wikimedia Commons

Suchowola
Geograficzny środek Europy. A niegdyś wspaniałe miasto królewskie rozwijające się dzięki położeniu na szlaku handlowym.
Źródło: Wikimedia Commons
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...