09.04.2013 (01:49)

SuedeWrócili na scenę - w wielkim stylu i doskonałej formie! Suede, bo o nich mowa, po latach milczenia wydali nowy album "Bloodsports". 

W latach `90 byli niekwestionowanymi gwiazdami brytyjskiej sceny muzycznej. Ich piosenki "zrzucały" ze szczytów list przebojów hity Oasis i Blur, a refreny "Animal Nitrate", "Trash", "Beautiful Ones" czy "Everything Will Flow" nucili fani inteligetnego rocka. Błyskotliwe, charakterystyczne teksty, przebojowe refreny i niesamowite gitarowe riffy szybko zapewniły Suede tytuł "Najważniejszego debiutu dekady", a później olbrzymią popularność. Tyle że ta sama popularność doprowadziła lata później do rozpadu grupy. Wyczerpujące trasy koncertowe, uzależenie części muzyków od narkotyków, a w końcu płyta, o której sam zespół mówi dziś "nie tak chcieliśmy się pożegnać z fanami, nie czymś takim" - to wszystko sprawiło, że grupa zniknęła ze sceny.

Suede pożegnali się z fanami fragmentem jednego ze swoich utworów: "See you in the next life". Członkowie zespołu zajęli się solowymi karierami, innymi projektami muzycznymi, a nawet prowadzeniem magazynu o urokach Londynu. I nigdy nie sądzili, że jeszcze kiedyś zagrają razem. Wszystko zmienił jeden telefon. W grudniu 2009 roku wokalista Brett Anderson zobaczył na wyświetlaczu komórki numer Rogera Daltry`ego, który zaproponował Suede reaktyację - na jedyny koncert charytatywny. Muzycy, nie bez obaw, zgodzili się, a reakcja fanów przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Bilety na koncert w Royal Albert Hall w Londynie rozeszły się w kilkanaście minut, a zespół poczuł się na scenie tak dobrze, że wkrótce ruszył w trasę koncertową. I postanowił nagrać płytę. "Bloodsports" to rezultat wielu miesięcy ciężkiej pracy, podczas której nie było wiadomo, co w ogóle z tego wyjdzie. Dzisiaj już wiemy: "wyszedł" znakomity album, który można postawić w jednym rzędzie z najlepszymi płytami Suede. "To nasze wyrównanie rachunków" - mówią muzycy i już zaczynają myśleć o kolejnych krążkach. Nam o karierze zespołu i "życiu po życiu" opowiada gitarzysta i klawiszowiec Suede, Neil Codling
 
 
 
Rozmowa, której mogło nigdy nie być
Telefon, który wszystko zmienił
Szczęśliwy przypadek
Miejsca, w których rządzi magia
Tajemniczy obserwator
Byle nie przesadzić
Najcenniejsza rzecz - normalne życie
Nieznane oblicze zespołu
Udowodnij światu swoją wartość
Krew, pot i łzy
Numer 1
All killers, no fillers
Nie czytaj o sobie, nie zwariujesz
Jak dostać się do zespołu?
W paszczy lwa
Tajemniczy wirus
NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz