21.01.2009 (12:09)

ArchiveUwielbiani w Polsce i Francji, mało popularni w swojej oczyźnie. Z zespołem Archive zamieniliśmy kilka słów przed ich występem na Jarocin Festival 2007.

Eska Rock: Przyjechaliście do Polski na kolejny koncert tego samego roku. Publiczność Was uwielbia... 

Archive: A my lubimy grać na żywo. Każdy występ, czy to całego zespołu, czy koncert akustyczny, jest świetny. Fajnie się nagrywa, ale najlepsze jest właśnie granie na żywo. Wtedy widzisz od razu, jak ludzie reagują na muzykę. Poza tym, takie występy pokazują, że jesteśmy tylko ludźmi i kiedy coś idzie nie tak - trudno, to się może zdarzyć. Jeśli się gdzieś pomyliłeś, publiczność miło reaguje, uśmiecha się, my mówimy sobie "o, dzięki Bogu!", przecież nie jesteśmy maszynami. 

 

Eska Rock: Zastanawialiście się kiedyś nad tym, kim jest Wasz przeciętny słuchacz?

Archive: Nie, nigdy tak nie myśleliśmy. Ostatnio zauważyliśmy na koncercie małą dziewczynkę z rodzicami. To miłe, jeśli widzisz wśród publiczności 8-latkę i kogoś, kto ma np. 65 lat. Trochę dziwnie nam się grało piosenkę "Fuck You", kiedy na widowni było dziecko. Trochę się obawialiśmy, ale rodzice tej dziewczynki wyglądali na rozsądnych, więc O.K. Może nie zna zbyt dobrze angielskiego? Kiedy skończy 16 lat, rodzice pewnie powiedzą "a pamiętasz tę piosenkę?".

 

Eska Rock: W Polsce jesteście chyba nawet bardziej popularni niż w Waszej ojczyźnie, czyli w Anglii... 

Archive: Kiedy wracamy z trasy po Europie do domu, wszystko jest normalnie. Nie udało nam się osiągnąć sukcesu w Anglii, dzięki temu twardo stąpamy po ziemi. Nie sprzedajemy milionów płyt, ale za to mamy bardzo oddanych fanów. To ważne. Lepiej na przykład grać dla dwustu osób, które naprawdę kochają twoją muzykę, niż dla tysięcy, którym jest to obojętne.

 

Esa Rock: Myślicie już o nowej płycie? 

Archive: Zaczęliśmy już pisać rzeczy na nowy album. To bardzo ekscytujące. Wszystkich nas teraz ciągnie do tego, żeby stworzyć nowe utwory. Myślę, że nasza następna płyta powinna zaskoczyć ludzi - może być bardziej elektroniczna. "Lights", to pierwszy krok w kierunku tego, co będziemy teraz tworzyć. Mamy wiele pomysłów, które z siebie wyrzucimy.

 NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz